01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

Warszawa, dnia 23 sierpnia 2017 r.

Szanowni Państwo,

Jak każdego roku kieruję do Państwa krótki list, poprzez który chcę powitać Państwa na krótko przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i przekazać kilka niezbędnych informacji.
Rok szkolny 2017/2018 w oświacie będzie pod znakiem nowych rozwiązań systemowych. Nie było już naboru do klas pierwszych gimnazjum, ale mamy klasy siódme szkoły podstawowej. W przypadku klas gimnazjalnych - drugich i trzecich zmian nie ma - nadal obowiązuje stara podstawa programowa, a gimnazjum kończy się egzaminem gimnazjalnym. Nasze Gimnazjum będzie systematycznie wygaszane.
Pełni ufności i zawierzenia Królowej Jasnogórskiej, patronce szkół katolickich, podejmujemy nowe wezwania. Pragniemy je wspólnie realizować dla dobra naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła, dla dobra i rozwoju naszej szkoły.
Zapraszam więc do współdziałania już od 4 września.

Oto kilka informacji dotyczących nowego roku szkolnego 2017 / 2018:

1. Wszystkich uczniów obowiązuje zmiana obuwia. Na terenie szkoły chodzimy tylko w miękkim obuwiu lub tenisówkach, trampkach (nie w adidasach, itp.) na jasnych spodach. Inne obuwie niż na terenie szkoły obowiązuje na zajęciach z WF -  musi to być obuwie wiązane i bezpieczne, na białych spodach. W przypadku szczególnych zaleceń lekarza, należy powiadomić o tym dyrekcję szkoły. Na zajęciach wych. fizycznego obowiązuje strój sportowy ustalony przez szkołę: koszulki sportowe zgodnie z kolorystyką dla klasy i czarne sportowe spodenki.
  2. Każdy uczeń posiada szafkę na ubrania i buty i tam je przechowuje. Buty należy przechowywać w płóciennym worku, który uczeń powinien posiadać od początku roku szkolnego.
  3. Każdy uczeń posiada kluczyk do szafki, za który odpowiada. Zgubienie kluczyka skutkuje zwróceniem kosztów dorobienia nowego. Nie będą wypożyczane zapasowe klucze z portierni. Uczeń, który zapomni kluczyka, wykupuje na portierni obuwie ochronne, a okrycie pozostawia na wieszaku.
  4. Podręczniki szkolne – nadal obowiązują podręczniki dotacyjne do przedmiotów obowiązkowych, które uczniowie wypożyczają z biblioteki szkolnej.
  5. W dni uroczyste oraz wyznaczone przez Ks. Dyrektora uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na galowo tzn.:
    dla dziewcząt – spódnica czarna lub granatowa, nie może być długości mini, bluzka biała;
    dla chłopców – spodnie czarne lub granatowe, biała koszula, buty – pantofle.
  6. Kalendarz roku szkolnego będzie znajdował się na stronie www.skarga.edu.pl

Na nowy rok szkolny życzę Szczęść Boże