d dzieckaW związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3c Publicznego Gimnazjum zorganizowali paczki świąteczne dla dzieci z domu dziecka.
16 grudnia delegacja klasy odwiedziła Fundację św. Jana Jerozolimskiego.
Jak dowiedzieliśmy się od pani prezes Joanny Radziwiłł fundacja powstała w 1990 r., a misją fundacji jest wyrównywanie szans społeczno - rozwojowo - edukacyjnych, rozwój duchowy dzieci i młodzieży z ubogich i patologicznych rodzin, a także wsparcie osób niepełnosprawnych i niewidomych. Fundacja ma swoją siedzibę w przepięknej okolicy na Saskiej Kępie w dwupiętrowej willi. Jest to dom opieki dziennej - popołudniowej od 13.00 do 19.00. Dzieci spędzają tam wiele chwil, uczą się różnych form spędzania wolnego czasu, nadrabiają zaległości rozwojowe, podwyższają swoją samoocenę. Uczestniczą w różnych zajęciach poznawczych, artystycznych, dogoterapeutycznych. Tak się złożyło, że gdy odwiedzaliśmy ten dom, dzieci w nim nie było, gdyż wyjechały na weekend do Kobyłki wraz z harcerzami. Ale mimo to, naszych uczniów na pewno wzruszyło ciepło bijące z tego miejsca. Zwykła willa na Saskiej Kępie okazała się prawdziwym domem dla potrzebujących. W domu fundacji mieści się też kawiarenka „Aldona 13” działająca tylko w niedzielę, ale zapraszająca wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas, zjeść dobry deser i wypić ciepłą kawę.
Było to miłe przeżycie dla naszych uczniów. A dla dzieci na pewno duża niespodzianka.