d rodzinyDnia 2 czerwca w naszej szkole, już po raz kolejny odbył się Dzień Rodziny, podczas którego obchodziliśmy Dzień Dziecka, Mamy i Taty. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Rodzina razem”.

Program uroczystości był niezwykle bogaty. Obfitował zarówno w atrakcje artystyczne, sportowe, jak również liczne konkursy i zabawy integrujące. Na scenie zaprezentowali się zarówno wychowankowie, jak i ich rodzice. Tradycyjnie już pokazano spektakl teatralny pod kierunkiem p. Anny Ziarno, w którym aktorami byli rodzice klas 0 – 3 szkoły podstawowej. Dzieci z klasy 2 szkoły podstawowej zatańczyły Anen Polkę i Taniec belgijski. Klasa V wystawiła przedstawienie w języku angielskim o legendarnym banicie z lasów Sherwood – Robin Hoodzie. Przygotowania nadzorowały p. Jolanta Masłowska i p. Halina Galicka. Umiejętnościami językowymi popisały się także dzieci z klas 0 – 3, które dzięki p. Bezuye Kurzyńskiej i p. Agnieszce Gąsiorowskiej, nauczyły się piosenek po angielsku. Laureaci świetlicowego konkursu „Mam talent” zaprezentowali się w tańcu, śpiewie, grze na instrumentach i recytacji. Uczniowie przygotowujący się pod okiem p. Marka Dąbrowskiego i p. Barbary Jurczyk, zagrali na gitarze i keyboardzie. Gimnazjalistów reprezentowali m.in. nasi wspaniali soliści, którzy zaśpiewali indywidualnie i wspierając zespół Kefas, który jak zwykle zachwycił poziomem i wzruszał do łez. Dzięki uczniom klas drugich gimnazjum, na naszej scenie zrobiło się niezwykle zabawnie. Przygotowany pod kierunkiem p. B. Tombarkiewicz kabaret został odegrany na najwyższym poziomie. Mali judocy przedstawili nam swoje możliwości w tej dziedzinie, a pomogła je wydobyć p. Katarzyna Boguszewska. Elementem wieńczącym część artystyczną były pokazy taneczne gimnazjalistów, w których zobaczyliśmy uczniów klas pierwszych i drugich. Tancerze zaprezentowali się m.in. w sambie, cha – chy, rumbie, walcu angielskim. Zorganizowano także naukę tańca, prowadzoną przez p. Martynę Masłoń przy pomocy gimnazjalistów, którzy porwali do wspólnej zabawy swoich rodziców, nauczycieli i przyjaciół.
Część sportowa, dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli w-fu, także była urozmaicona. Można było stanąć w szranki z nauczycielami i rodzicami podczas turnieju tenisa stołowego. Klasa Ia gimnazjum przygotowała niezwykle oryginalne zawody – wyścigi na nartach, podczas których śmiechu było co niemiara. W trakcie pikniku można było także sprawdzić swoje umiejętności germanistyczne i matematyczno – logiczne, o co zadbały p. Lucyna Dec, p. Katarzyna Bednarczyk i p. Monika Gil. Na zwycięzców czekały liczne nagrody. Gimnazjaliści przygotowali też różne prezentacje edukacyjne. Pod opieką p. Katarzyny Bobko bawiliśmy się jak na Hawajach. Dzięki panu Małysie i uczniom, którzy pod jego kierunkiem przygotowywali projekt edukacyjny, zobaczyliśmy modele latarni morskich. W trakcie trwania uroczystości cały czas przygotowywano również wymyślne smakołyki. Pani Anna Alberska pomogła gimnazjalistom piec francuskie naleśniki i robić angielskie kanapki. Natomiast klasa 2c, wraz ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Poszytek, zadbały o podniebienia gości serwując przepyszne, samodzielnie upieczone ciasta. Poczęstunek i rozmowy przy grillu umilił nam zespół p. Marka i zespół klasy 3a. Dyrekcja zapewniła nam wyjątkową niespodziankę. Każdy mógł przypomnieć sobie beztroskie lata dzieciństwa, delektując się specjalnie z tej okazji przygotowywaną watą cukrową.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i gościom za wspólną, wspaniałą zabawę i emocje. Już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Rodziny. Zapraszamy za rok.