pomnikDnia 18 września na placu kościoła św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Bema 73/75 obok naszej szkoły został odsłonięty pomnik ks. Piotra Skargi.
Uroczystości przewodniczył Arcybiskup Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz. Obecni byli: parlamentarzyści, Mazowiecki Kurator Oświaty, Burmistrz Dzielnicy Warszawa Wola, Prowincjał Księży Jezuitów, Radni Dzielnicy Wola, duchowieństwo, dyrekcje szkół, parafianie, rodzice, harcerze, absolwenci i uczniowie.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym od programu słowno muzycznego w wykonaniu młodzieży naszej szkoły, po czym wszyscy zebrani w uroczystym szyku za sztandarem szkoły udali się pod pomnik, aby dokonać jego poświęcenia i odsłonięcia. Przy dźwiękach trąbki, odsłonięcia dokonali: Kardynał Kazimierz Nycz, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, Burmistrz Dzielnicy Wola Urszula Kierzkowska i Prowincjał Księży Jezuitów o. Tomasz Kot SJ.
Spotkanie zakończyło się modlitwą za Ojczyznę ks. Piotra Skargi, okolicznościowymi przemówieniami i odczytaniem listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka skierowanym z okazji uroczystości.
Jak czytamy na tablicy umieszczonej na cokole pomnika, został on ufundowany przez społeczność Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotra Skargi jako wyraz pamięci o swoim patronie z okazji 400 - lecia jego śmierci i ogłoszonego z tej racji przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Ks. Piotra Skargi
Pomnik zaprojektowany w pracowni Metaloplastyki Janusza Tałucia i Karoliny Tałuć w Białymstoku o wysokości postaci 2,50 m i cokołu 1,60 m został wykonany w pracowni odlewniczej Zbigniewa Fudeckiego.