s szkolyTradycyjnie 27 września  w dniu śmierci naszego patrona spotkaliśmy się wraz całą szkolną wspólnotą na uroczystej mszy św. sprawowanej przez Prymasa Seniora Kardynała Józefa Glempa. Podczas mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę nad naszą szkołą i prosiliśmy o błogosławieństwo na dalszy czas. Ks. Prymas podkreślił, że nasza szkoła to miejsce, gdzie spotyka się ze sobą wiedza i wiara. Mamy pogłębiać swoją wiedzę, ale też kształtować wiarę, aby tak, jak w życiu ks. Piotra Skargi, wyrażała się czynami miłości.
Zadania te podjęli się realizować uczniowie klas pierwszych, z gimnazjum i szkoły podstawowej, którzy podczas tej uroczystości złożyli ślubowanie. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Ważnym punktem uroczystości było rozpoczęcie projektu edukacyjnego z wychowania patriotycznego skierowanego do uczniów z kl.4 – 6 szkoły podstawowej  pt. „Mały patriota„. Po złożeniu okolicznościowego przyrzeczenia każdy z uczniów otrzymał odznakę „mały patriota” jako zewnętrzny wyraz podjęcia zobowiązań płynących z przynależności do takiej grupy. Projekt zakłada całoroczną pracą uczniów w zdobywaniu sprawności rozwijających poczucie patriotyzmu.
Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nauczycielom: Akty nadania awansu zawodowego, nagrody Organu prowadzącego i Dyrektora szkoły. Dyplomami zostali też wyróżnieni uczniowie, którzy otrzymali stypendium naukowe za najlepsze wyniki w nauce osiągnięte w drugim semestrze roku szkolnego 2011/12.
W uroczystości udział wzięli: uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i zaproszeni goście.