niepokalanow12 października 2012 r., w piątek, wszystkie klasy pierwsze gimnazjum udały się pociągiem wraz z wychowawcami oraz s. Dominiką i s. Anetą na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Na początek obejrzeliśmy Misterium Męki Pańskiej, następnie udaliśmy się do bazyliki na spotkanie z ojcem Franciszkaninem, który opowiadał nam o historii Niepokalanowa, bazylice, życiu św. Maksymiliana Kolbe. Mieliśmy okazję ucałować relikwie św. Maksymiliana oraz każdy z nas otrzymał pamiątkowy medalik. Po spotkaniu wzięliśmy udział w Mszy Świętej koncelebrowanej między innymi przez Księdza Dyrektora, w trakcie której modliliśmy się za uczniów naszej szkoły. Po Mszy Świętej zwiedziliśmy muzeum poświęcone życiu św. Maksymiliana Kolbe, które wielu uczniów zwiedzało z wielkim zainteresowaniem. Następnie udaliśmy się na obiad, po którym przeszliśmy do starej kaplicy, najstarszego budynku w klasztorze, budowanego jeszcze przez św. Maksymiliana i jego braci, s. Dominika opowiedziała nam o jego historii, odmówiliśmy modlitwę. Opuszczaliśmy klasztor w promieniach słońca, po pamiątkowym zdjęciu przed bazyliką, udaliśmy się na dworzec kolejowy, w drogę powrotną do Warszawy.