buntownikW tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłych latach, odbywają się w naszej szkole dla uczniów gimnazjum Wieczorki Filmowe. Idea jest prosta: co kilka tygodni spotykamy się, aby obejrzeć ciekawy, wartościowy film znanego reżysera i o nim podyskutować.
Listopadowy Wieczorek Filmowy był pierwszym w tym roku szkolnym 2012/2013, (spotkanie październikowe nie odbyło się z powodu choroby opiekuna kółka p. Anny Kiljan).
W piątek 30 listopada o godz. 19.00 chętni gimnazjaliści wraz z nauczycielem zebrali się, aby obejrzeć nagrodzony wieloma nagrodami (m.in. 2 Oscary, Złotego Globa) film „Buntownik z wyboru”.
„Buntownik z wyboru” to dramat obyczajowy produkcji USA, w reżyserii Gus Van Santa, na podstawie scenariusza Bena Afflecka i Matta Damona. Film opowiada historię Willa (Matt Damon), szarego 20-latka z ubogiej dzielnicy, pracującego na uniwersytecie jako woźny, będącego jednocześnie absolutnym geniuszem we wszystkich przedmiotach ścisłych i humanistycznych. Odkrycie jego talentu matematycznego przez profesora Gerald Lambeau (Stellan Skarsgard) i wspólna praca nad jego rozwijaniem, daje Willowi okazję do znalezienia   fantastycznej posady. Jednakże chłopak jest ciągle bardzo zagubionym, skrzywdzonym  w dzieciństwie młodym człowiekiem i to, czego potrzebuje najbardziej to zrozumienie i wsparcie, zaczyna więc terapię z Sean Maguirem (Robin Williams), przyjacielem Lambeau ze studiów, który dzięki swojemu podejściu do pacjentów, zyskuje zaufanie Will. Rozwijanie talentu, znajomość z Maguirem, wsparcie przyjaciół oraz poznanie dziewczyny zmusza Willa do przewartościowania swojego życia, do wyjścia mu odważnie naprzeciw.