orszakW niedzielę 06.01.2013 odbyła się w Warszawie, już po raz piaty, wielka uroczystość. O godzinie 12.00 z Placu Zamkowego wyruszył Orszak Trzech Króli, by przemaszerować następnie w kierunku Placu Piłsudskiego, gdzie przy stajence nastąpiło uroczyste pokłonienie się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

Nasza szkoła na Orszaku: podstawowa, gimnazjum

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu. W tegorocznym  orszaku byliśmy najliczniejszą ze wszystkich szkół. Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej 0-6, gimnazjum, nauczyciele oraz rodzice byli bardzo zaangażowani w uroczystości, od organizacji całego przedsięwzięcia (przygotowanie strojów, mansjonu etc.) po udział w nim jako występujący (jednym z Trzech Króli – Baltazarem był tata naszych uczennic) albo jako pomoc techniczna (wolontariusze przy kolportowaniu materiałów itp.).

Jeśli chodzi o naszych gimnazjalistów, w tegorocznym orszaku uczestniczyło aż 181 uczniów oraz 7 opiekunów. Pełnili oni różnorakie funkcje, część grała role Darowych (szli oni wraz z orszakiem niebieskim niosąc dary dla króla), Giermków (rozdawali naklejki dzieciom), Aniołów (rozdawali naklejki dzieciom, również wewnątrz orszaków). 15 osobowa grupa zajmowała się wydawaniem kolportowanych materiałów (koron, śpiewników oraz naklejek), a najliczniejsza grupa 143 wolontariuszy rozdawała te materiały licznie przybyłym na orszak Warszawiakom. Warto wspomnieć, iż w tegorocznych uroczystościach wzięło udział ok. 50 000 osób!  Nasza młodzież wraz z nauczycielami od godziny 10.30 do zakończenia uroczystości sumiennie i z pełnym zaangażowaniem wykonywała swoje zadanie. Trzeba przy tym zaznaczyć, iż nie było ono łatwe. W porównaniu z rokiem ubiegłym ilość koron i śpiewników była dwukrotnie wyższa, dodatkowo były również naklejki. Wolontariusze mieli zatem do rozdania łącznie 30 000 śpiewników, 50 000 koron oraz 72 000 naklejek. Niska temperatura utrudniała dodatkowo kolportaż, nie dając zapomnieć jaka jest aktualnie pora roku. Zważywszy na to, iż wszystkie wspomniane materiały zostały wydane, następnie rozdane, a także, że nasi gimnazjaliści dobrze odgrywali swoje orszakowe role, mamy prawo uznać, iż młodzież naszego gimnazjum bardzo dobrze wywiązała się z powierzonych im zadań.
W podziękowaniu za udział i zaangażowanie naszej szkoły w Orszak Trzech Króli 2013, organizatorzy złożyli na ręce Księdza Dyrektora specjalny dyplom. Ksiądz Dyrektor na poniedziałkowej porannej modlitwie przekazał następnie podziękowania wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej uroczystości jako wolontariusze, ich rodzicom, nauczycielom za opiekę nad uczniami. Osobiście podziękował również Panu Michałowi Kucwajowi, nauczycielowi wychowania fizycznego, który w sposób skrupulatny, profesjonalny zorganizował i koordynował pracę wolontariuszy i ich opiekunów.