hiszpaniaW dniach 17 - 31 lipca 2013 r., już po raz trzeci, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p.Anną Kiljan i Michałem Kucwajem spędzali wakacje na obozie w El Hontanar, w Hiszpanii. Obóz, podobnie jak w latach ubiegłych, odbył się z inicjatywy szkoły katolickiej z Alicante – Colegio Ángel de la Guarda, a jego celem była integracja kulturowa oraz rozwijanie umiejętności językowych. Przez dwa tygodnie siedemnastu gimnazjalistów z naszej szkoły spędzało aktywnie czas na zajęciach sportowych, tańcach, warsztatach manualnych, quizach wiedzy o kulturze obu państw, wycieczkach pieszych i rowerowych. Atrakcje specjalne stanowiły w tym roku tyrolka, aqua party czyli sporty wodne na morzu, gra miejska etc. Młodzież poznawała hiszpańskich rówieśników, kulturę, kuchnię, ćwiczyła język angielski. Nie nudziło nam się ani przez chwilę! Po obozie, dwa kolejne dni spędziliśmy w samym Alicante. Zwiedzaliśmy miasto, plażowaliśmy, ciesząc się wspaniałą pogodą, kupowaliśmy pamiątki. Do Warszawy wróciliśmy pełni energii, wspaniałych wspomnień, z nowymi, wartościowymi znajomościami. Wyjazd należał do bardzo udanych! España! Olé!