otrzesinyWe wtorek, 01 października 2013 odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Organizatorami imprezy były klasy drugie wraz z wychowawcami. O godz. 17.00 wszystkie pierwszaki zgromadziły się w szkole, gdzie zostały przez starszych kolegów wymalowane w gustowne kocięta, sprawdzono również czy każdy z nich ubrał się na odpowiedni kolor czyli klasa Ia na różowo, Ib na żółto, a Ic na zielono. Po tych wstępnych czynnościach wszyscy zostali zwołani na boisko szkolne, gdzie o godz. 17.30 odbyło się oficjalne rozpoczęcie otrzęsin. Janek Rychlewski z klasy IIa przywitał w krótkim przemówieniu wszystkich przybyłych i życzył im udanej zabawy. Następnie rozpoczęły się zabawy otrzęsinowe. Pierwszą stanowiło przedstawienie klasy poprzez piosenkę, taniec lub figurę, co oceniała specjalna nauczycielska komisja. Występ klasy Ic podobał się komisji najbardziej, gdyż klasa zaśpiewała znaną piosenkę „Wlazł kotek na płotek”, a wychowawca p. Michał Kucwaj odgrywał kota. Następnie odbyły się konkurencje sportowe: przeciąganie liny (wygrała klasa Ib), robienie pompek na czas (zwycięstwo klasy Ic), bieg z zawiązanymi nogami (najlepsza była klasa Ib). Po tym, pierwszaki wykazywały się wiedzą na temat szkoły i nauczycieli w specjalnym quizie (wszystkie klasy zdobyły w nim taką samą ilość punktów). Kolejną atrakcję stanowiło obwiązywanie wychowawcy na czas… papierem toaletowym. Po czym klasy udały się do budynku na iście szkolne podchody. Zadaniem każdej klasy było znaleźć w labiryncie sal i innych pomieszczeń szkolnych swoich kolegów i koleżanki. Następnie impreza przeniosła się na salę gimnastyczną szkoły podstawowej, gdzie pierwszaki miały za zadanie ucharakteryzować jedną osobę ze swojej klasy na wybranego celebrytę tak, aby reszta klasy odgadła kto to. Ostatnią atrakcją było „Zaśpiewaj ze swoim wychowawcą”. Klasy losowały znaną piosenkę („Nie płacz Ewka”, „To nie ja byłam Ewą”, „Mniej niż zero”), a następnie śpiewały ją ze swoimi nauczycielami, przy wsparciu pozostałych. Na koniec bawili się zatem wszyscy! Punktem finałowym otrzęsin była dyskoteka. Młodzież klas pierwszych i drugich bawiła się naprawdę wspaniale! Jak stwierdził sam ksiądz Dyrektor takich otrzęsin w naszej szkole nie było już dawno!