uw 1Od ośmiu lat nasza szkoła współpracuje z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach tej współpracy nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach Pracowni Fizycznej. Nauka fizyki jest znacznie ciekawsza i efektywniejsza, jeśli uczniowie sami mogą wykonywać doświadczenia, rozwiązywać problemy, jakie nasuwają się w pracy doświadczalnej. Taką okazję stwarzają nasze wyjścia na pracownię. Dobrani w pary uczniowie zajmują się pomiarami, jakie w szkole nie są możliwe. Są to doświadczenia różnorodne. W tym roku uczniowie klas II a i IIIa wyznaczali gęstości ciał stałych i cieczy, badali obwody prądu stałego, sprawdzali prawo Joule’a – Lenza, przeprowadzali pomiary na precyzyjnych wagach analitycznych, badali drgania wahadła matematycznego, widma pierwiastków chemicznych i wreszcie promieniowanie radioaktywnego radonu. Ponadto dwóch naszych uczniów, szczególnie zaawansowanych, Jakub Grabowski i Gabriel Kamiński bierze w tym roku udział w indywidualnej pracowni, której poziom jest zbliżony do poziomu pracowni, z jaką mają do czynienia studenci I roku fizyki.