augustow 2aW dniach 11 - 14 maja klasa IIa gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Anią Kiljan i p. Sławkiem Jemielitym wyjechała na zieloną szkołę do Augustowa. Młodzież pojechała do ośrodka „Królowa Woda” nad jeziorem Sajno, pociągiem. Wyjazd miał charakter integracyjno - rekreacyjno - sportowy. Każdego dnia, pod okiem instruktorów, uczniowie podzieleni na dwie drużyny wykonywali różnego rodzaju zadania. Pierwszego dnia, na czas musieliśmy zmierzyć się z poziomą przeszkodą, pokonywaliśmy kilkunastometrową trasę na nartach zespołowych oraz budowaliśmy rurociąg. Wieczór natomiast spędziliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski, grając i śpiewając. W drugi dzień przechodziliśmy labirynt, organizowaliśmy ucieczkę z najlepiej strzeżonego więzienia Alcatraz, robiliśmy sztafetę indiańską, strzelaliśmy z wiatrówek, wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek, urządziliśmy sobie grupowe skakanie przez skakankę oraz wyścig skrzynek. Wieczorem rozegraliśmy bardzo emocjonującą partię pokera, której stawką była dodatkowa amunicja na paintball'a. Trzeci dzień minął pod hasłem adrenaliny, mieliśmy zajęcia z podstaw survivalu, przechodziliśmy most linowy oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt biegaliśmy po lesie uczestnicząc w rozgrywkach paintball'a. Wieczorem mierzyliśmy się w karaoke. Czwartego dnia czekały na nas sporty wodne – kajaki oraz tyrolka. Po obiedzie, rozdaniu dyplomów, pożegnaniu z kadrą ruszyliśmy w drogę powrotną.
Choć pogoda nas nie rozpieszczała, wycieczka bardzo nam się udała! Do Warszawy wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni!