kl 1bW dniach 11 - 13 czerwca klasa Ib wyjechała do Ostrowa Pieckowskiego na wycieczkę szkolną. W Mazurskim Parku Krajobrazowym uczniowie wraz z opiekunami: wychowawczynią Barbarą Jurczyk i s. Kornelą Gonciarz podziwiali piękno przyrody tego miejsca. Program obejmował zapoznanie się z tradycją, kulturą i sztuką Mazurów i ich krainą. Pierwszego dnia w drodze do ośrodka odwiedziliśmy Farmę Jeleniowatych Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk, gdzie mogliśmy zobaczyć różne gatunki jeleni, danieli i muflonów. Obserwowaliśmy, jak zwierzęta zachowują się w otwartej przestrzeni, karmiliśmy młode kózki i baranki. Po południu odbyła się nauka pływania na kajakach na pobliskim jeziorze i spotkanie z panią leśnik, która opowiedziała nam o przyrodzie tego miejsca. W drugim dniu przepłynęliśmy rzeką Krutynią 12 km, a niektórzy uczniowie pokonali nawet 15 km, przepływając jezioro Duś. Po południu pojechaliśmy do Mrągowa na warsztaty garncarskie. Wieczorem obyło się ognisko. Śpiewaliśmy i graliśmy na gitarze do późnej nocy. Ostatniego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Wilczego Szańca, gdzie przewodnik p. Czesław (nauczyciel i pasjonat historii) ciekawie opowiedział o miejscu związanym z próbą zamachu na Hitlera. Później pojechaliśmy do Świętej Lipki, gdzie wysłuchaliśmy Koncert u Organowego na najstarszych organach w Polsce.
Wyjazd był bardzo udany, uczniowie bardzo zadowoleni, a opieka dumni ze swoich podopiecznych.