integracjaJak co roku, we wrześniu (2.09 - 5.09) odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Wojtasiak, p. Karoliną Sroka, p. pedagog szkolną Ireną Świerżewską, nauczycielami wychowania fizycznego: p. Krzysztofem Wrzołkiem i p. Rafałem Rosą oraz naszą szkolną siostrą pielęgniarką. Miejscem obozu integracyjnego był ośrodek wypoczynkowy Promyczek w Sztutowie.
Uczniowie spędzili aktywnie czas na wzajemnym poznawaniu nowych kolegów, koleżanek i nauczycieli. Nie brakowało różnych zajęć sportowych, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży. Wszyscy chętnie grali w siatkówkę, piłkę nożną oraz inne gry i zabawy łączące sport z wzajemną integracją. Nie obeszło się również bez wyjścia z wychowawcami nad morze oraz gry w plażową siatkówkę. Podczas obozu odbyła się wspólna dyskoteka a także ognisko.
Kolejne dni mijały na aktywnym spędzaniu czasu w ośrodku oraz wycieczkach. Uczniowie pojechali zwiedzać Gdańsk, gdzie przewodnik w ciekawy sposób opowiedział historię tego miasta. Tego dnia zwiedziliśmy m.in. Bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku (kościół Mariacki), wspięliśmy się na wierzę kościoła: skąd podziwiać można było przepiękną panoramę Gdańska, przespacerowaliśmy się najpiękniejszymi ulicami Gdańska wchodzącymi w skład Traktu Królewskiego, aż doszliśmy do Długiego Targu, który jest reprezentacyjnym placem w Gdańsku.
W dniu powrotu odbyła się jeszcze jedna ciekawa lekcja historii, młodzież odwiedziła dawny obóz koncentracyjny Stutthof.
Wyjazd zakończył się wspólną Mszą Świętą.