b elliotW piątek, 17 października, w ramach akcji gospodarzenia szkołą, klasa IIIa wraz z wychowawczynią: p. Kiljan zorganizowała dla gimnazjalistów wieczorek filmowy. Na spotkanie z filmem "Billy Elliot” oprócz gospodarza czyli klasy IIIa przybyli też uczniowie klas pierwszych, drugich oraz pozostałych trzecich. W sali wyposażonej w wygodne pufy, na ekranie rzutnika, z dobrym nagłośnieniem obejrzeliśmy komediodramat muzyczny pod tytułem "Billy Elliot”. Film o wychowującym się bez matki, pochodzący z górniczej rodziny jedenastolatku, który pewnego dnia, powodowany ciekawością przyłącza się do zajęć z baletu. Prowadząca nauczycielka odkrywa w nim niesamowity talent i postanawia pomóc chłopcu w rozwijaniu pasji. Na drodze stają im stereotypy i archetypy dotyczące męskości, konserwatywny ojciec pragnący wychować syna na "twardziela", problemy spotykające dziecko z biednej prowincji. Billy jednak nie zamierza zrezygnować z tańca, zostaje przyjęty do prestiżowej Królewskiej Szkoły Baletowej i realizuje swoją pasję.

Po projekcji omawialiśmy przesłanie filmu czyli myśl, iż, aby spełnić swoje marzenia trzeba czasami pokonać wiele przeszkód, włożyć dużo pracy i próbowaliśmy odnieść te refleksje do naszych planów, zamierzeń.