otrzesinyW dniu 4 października 2016 r. odbyły się w naszym gimnazjum otrzęsiny klas pierwszych. Zostały one zorganizowane przez klasy drugie i ich wychowawców.
O godzinie 17.30 wszystkie klasy zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się całe wydarzenie. Zostały tam zorganizowane różne konkurencje, które polegały na zbieraniu punktów i rywalizacji między klasowej.
Pierwsze punkty każda klasa zdobywała za zaśpiewanie wybranej piosenki, przygotowywanej przed spotkaniem. Później wszyscy tańczyli na podstawie wyświetlanego na rzutniku układu tanecznego. Następnie odbyły się kalambury.
Na koniec trzeba było przejść najtrudniejszą konkurencję. Była to gra terenowa - „sztafeta”. Klasy pierwsze zostały podzielone na kilkuosobowe grupy. Każda z tych grup po kolei miała do wykonania swoje zadanie w wybranej do tego sali. Wygrywała ta klasa, która w najkrótszym czasie wykonała prawidłowo wszystkie zadania.
Po podliczeniu punktów (ze wszystkich konkurencji) okazało się, że dwie pierwsze klasy osiągnęły równą ich ilość. Na pierwszym miejscu stanęła klasa 1d wraz z klasą 1b. Na drugim miejscu była 1c, na trzecim 1a.
Po wyczerpujących i trudnych konkurencjach, przyszedł w końcu czas na długo wyczekiwaną dyskotekę. Przy rytmach znanych i popularnych piosenek wszyscy wspólnie się bawili. Impreza zakończyła się około godziny 20.30. Po czym uczniowie zarówno klas pierwszych, jak i drugich sprzątali salę gimnastyczną z papierków, balonów i wszystkich dodatkowych dekoracji.
Był to niezapomniany wieczór. Uczniowie mieli szansę w zabawie, śpiewie, tańcach lepiej poznać siebie i wspólnie spędzić czas. Szczególne podziękowania należą się klasom drugim, które zorganizowały te otrzęsiny - za co serdecznie im dziękujemy.

Oliwia Mboka uczennica klasy 1d