d edukacjiDnia 13.10 w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Księdza Piotra Skargi w Warszawie odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Święto to jest obchodzone w naszej szkole w wigilię rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
O godzinie 11.00 na żółtej Sali gimnastycznej zgromadziły się wszystkie klasy gimnazjalne. Miejsce to zostało specjalnie udekorowane - do złudzenia przypominało salę lekcyjną. Równo z wybiciem dzwonka na 4 lekcję rozpoczęło się przedstawienie. Przygotowali je uczniowie z klasy 2b pod kierownictwem ich wychowawczyni mgr Martyny Kaczmarskiej. Tematem przewodnim było ukazanie zwykłego dnia w szkole z perspektywy uczniów. Apel zawierał wiele humorystycznych scen, które wywoływały uśmiech na twarzach widzów. W trakcie apelu były prezentowane edukacyjne treści oraz recytowane wiersze z akompaniamentem pianina. Przedstawienie zakończyło się morałem, który miał podsumować i ukazać, jak wielką pracę wkładają nauczyciele w nasze wychowanie, a także pokazać uczniom szkolne życie z innej perspektywy. Uczniowie podziękowali nauczycielom za wszystko, co dla nich robią. Pani dyrektor wygłosiła wzruszającą mowę końcową. Zachęciła uczniów do licznych refleksji.
Po zakończonym apelu uczniowie udali się do swoich klas, gdzie wraz ze swoimi wychowawcami rozmawiali o tym święcie.
Apel ten przekazał wiele ważnych treści. Bez wątpienia uczniowie przyswoili podane treści i rozważyli je. Wydarzenie to w nieszablonowy sposób ukazało wyjątkowość tego święta.

Natalia Błaszczuk - uczennica klasy 2b