lodowisko 1dWe wtorek 6 grudnia – z okazji Mikołajek – klasa 1d wybrała się na łyżwy. O godzinie 10.00 cała grupa wyszła ze szkoły i spacerkiem udała się na lodowisko na Moczydle. Po drodze wszyscy ze sobą rozmawiali, śmiali się i rzucali śnieżkami. Na miejscu niektóre osoby założyły przyniesione ze sobą łyżwy, a inne musiały je wypożyczyć. Po chwili wszyscy znajdowali się już na tafli lodowiska i świetnie się bawili. Osoby nieumiejące jeździć na początku trzymały się barierek, lecz potem zaczęły stawiać pierwsze kroki na lodzie, co czasem nie było łatwe. Koledzy z klasy pomagali im i wspierali w tych nowych doświadczeniach. Nikt nie śmiał się z porażek kolegów i koleżanek, tylko pomagał im wstać.
W pewnym momencie zrobiło się jeszcze ciekawiej, ponieważ na lodzie pojawili się instruktorzy jazdy na łyżwach, którzy zaoferowali bardzo interesujące zajęcia. Każdy uczeń mógł w ich trakcie sprawdzić swoje umiejętności, ćwicząc piruety, slalomy, jazdę na jednej nodze itp. Nie wiadomo, kiedy minął prawie cały czas przeznaczony na zabawę. Pod koniec spotkania na lodowisku instruktorzy rozdali wszystkim uczniom batony i cukierki - co było bardzo miłą niespodzianką. Na zakończenie cała klasa 1d, wraz z wychowawczynią panią Barbarą Jurczyk, zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia. Chwilę później uczniowie byli gotowi do powrotu do szkoły – czekały ich jeszcze trzy lekcje.
Mikołajkowe wyjście na łyżwy okazało się atrakcyjną alternatywą dla kina czy teatru i - mimo niskiej temperatury i obolałych nóg – dostarczyło wszystkim uczniom klasy 1d wielu wrażeń i na długo zagości w ich pamięci. W końcu „w zdrowym ciele zdrowy duch!”.

Zosia Sachajko z klasy 1d