s patronaŚwięto Objawienia Pańskiego, 2 lutego to jednocześnie rocznica urodzin naszego Patrona ks. Piotra Skargi. Tego dnia w szkole, odbył się już po raz drugi finał konkursu o najsłynniejszym w Polsce Jezuicie.
Pod czujnym okiem Jury, w którego skład weszła Dyrekcja naszej szkoły oraz Gość Specjalny – Pani Monika Rybczyńska, autorka loga ŚDM Kraków 2016, wszystkie klasy prezentowały swoje przygotowane pod okiem wychowawców występy.
Każdy występ klasy, skupiony wokół wcześniej wylosowanego zagadnienia, był nie lada wyzwaniem dla oceniającego go jury, jak i publiczności, która w tej edycji konkursu, co było innowacją, mogła przyznawać nagrodę publiczności.  Zatem podobnie jak rok temu, klasy młodsze serwowały repertuar z okresu najmłodszych i młodzieńczych lat życia Patrona, z kolei gimnazjaliści mierzyli się z trudniejszym kalibrem jaki są bez wątpienia Kazania ks. Piotra Skargi skierowane do narodu.
Poziom występów zachwycał Jury, tym samym sprawiając im trudność w dokonaniu wyboru i wyłonieniu zwycięzcy.  Jednak po burzliwych obradach, werdykt był jednomyślny: w kategorii klas IV - VII Szkoły Podstawowej laur zwycięstwa przypadł klasie 6 a z wychowawcą Panią Basią Tombarkiewicz, w klasach II - III gimnazjum, po raz kolejny nagrodą cieszyła się klasa 3a z wychowawcą Panem Rafałem Rosą.
Sprawdzian z demokracji publiczność zaliczyła, wybierając w kategorii nagrody publiczności kolejno klasy: 4b oraz IIa gimnazjum.
W kategorii Szkoły Podstawowej. Klas I - III, jury zdecydowało, że wszystkie klasy zostaną nagrodzone darmową wycieczką, ponieważ poziom występów był tak wysoki, że wyłonienie jednego zwycięzcy byłoby krzywdzące dla innych.
Zwycięskim klasom gratulujemy pomysłów i innowacyjności w przedstawianiu życiorysu Patrona, godnym jemu samemu.