17.jpg24.jpg20.jpg26.jpg08.jpg07.jpg22.jpg23.jpg11.jpg14.jpg12.jpg19.jpg27.jpg05.jpg10.jpg09.jpg06.jpg16.jpg21.jpg18.jpg25.jpg15.jpg13.jpg

XIII edycja konkursu

XIII  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

"Witaj majowa jutrzenko"

dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski

 

 

 

Asteriada 2016 - koncert galowy

Dnia 31.03.2016r. w Widowiskowej Sali Okęckiej ul. 1 sierpnia odbył się Koncert Galowy XV Mazowieckiego Konkursu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.
W koncercie wystąpiły nasze zespoły muzyczne: „Serafinki”i „Kefas”, które w brawurowy sposób  zaśpiewały swoje piosenki konkursowe. Niepewność i mieszane uczucia towarzyszyły młodym wykonawcom  w oczekiwaniu na werdykt jury.  A potem już tylko wielka radość.
No i już wiemy:

  • Justynka Brzeźna – wyróżnienie,
  • Monika Styczek – III miejsce,
  • "Kefas" – II miejsce,
  • "Serafinki" – I miejsce!!!

Wszystkim Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A jak było na koncercie zobaczcie sami.:)

Warsztaty dla ojców

Szanowni Ojcowie!

W naszej szkole rusza nowa edycja warsztatów dla ojców.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się 22 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 - 20.15.
Kolejne zajęcia odbędą się w następujących terminach:

  • 29.04.2016 r.
  • 6,13,20. 05.2016 r.
  • 3 i 10. 06.2016 r.

Odbędzie się więc 7 spotkań po 3 godziny, łącznie 21 godzin.

Cena za całość 350 zł.

Ojców zainteresowanych warsztatami prosimy o kontakt mailowy na e-dziennik / pedagog gimnazjum lub telefonicznie 501788675.

Dyrekcja Szkoły

Rekrutacja 2016/17

Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017

 

1%

1 procent  

Tylko 1%

a tak wiele można zrobić

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej: 1%

Wychowanie w wartościach

Już szósty raz rozpoczynamy realizację programu „Wychowanie w wartościach”, do którego zapraszamy również rodziców. Na stronie internetowej szkoły zamieszczamy różne pomocne propozycje i współgrające z programem. Program „Wychowanie w wartościach” jest też filarem całościowego programu wychowawczego i profilaktycznego. Chcemy dać uczniom bazę wartości, którymi warto kierować się w życiu, jeśli chcemy odczuwać spokój i zadowolenie. Wartości są, bowiem drogowskazami, szczególnie potrzebnymi w dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji czy też w codziennym odróżnianiu dobra od zła.
Angażując się wspólnie z rodzicami, opierając się na podobnych ocenach, na podobnym rozumieniu priorytetów, kierując się nimi na co dzień, dajemy naszym dzieciom zasoby, z których będą mogli oprzeć swe moralne życie.
Prawdziwe wartości są trwałe i zakotwiczone w Bogu. Tam mają swe źródło, bo stamtąd pochodzi wszelkie dobro, czyli miłość, życzliwość, prawda, odwaga, odpowiedzialność, tolerancja, wytrwałość, szacunek, przyjaźń, wiara, mądrość, roztropność itd.
Każdy z nas posiada w sercu iskrę Bożą, która czyni go dzieckiem Bożym i dzięki czemu może rozpoznawać dobro i pomaga wzrastać wartościom. Mamy w sobie nasiona prawdziwych wartości, ale często są one przykryte naszą osobowością, naszymi nawykami, cechami niesprzyjającymi ukazywaniu się dobra w nas. Zadaniem wychowawców i rodziców jest dostrzeżenie tego, co dobre w uczniu i pomaganie w ukazywaniu tego wewnętrznego piękna.
Zależy nam na tym, by nasi wychowankowie byli odważni, ale nie butni, mądrzy, lecz nie zarozumiali, kulturalni i pewni siebie, znali swoją wartość, ale nie samolubni, mieli określone kompetencje, ale nie poniżający innych, współczujący i życzliwi, mówili prawdę, ale tak, by nie krzywdzić innych, szanowali innych i byli szanowani, akceptowali to, co służy dobru, kochali i szanowali rodziców, starszych i Boga, aby zawsze słyszeli Jego głos i kierowali się nim.

 

Joomla templates by Joomlashine