03.jpg19.jpg06.jpg13.jpg21.jpg11.jpg20.jpg24.jpg05.jpg26.jpg04.jpg12.jpg08.jpg18.jpg14.jpg17.jpg15.jpg01.jpg10.jpg07.jpg09.jpg02.jpg25.jpg22.jpg23.jpg16.jpg

Dom Dziecka na Ukrainie

Lista rzeczy potrzebnych w Domu Dziecka na Ukrainie, dla którego organizujemy zbiórkę: pasta do zębów, płyny do kąpieli, środki do prania, sanitarne do czyszczenia oraz piśmiennicze: farby, kredki, ołówki, papier kolorowy.

Bardzo dziękuję,
A. Żak, z-ca dyrektora

II Festiwal Piosenki Religijnej „Chwalmy Maryję”

f maryjnyWe wtorek, 26 maja 2015 r., w wyjątkowym dniu, bo w święto Matki odbył się w naszej szkole wspaniały festiwal. Była to II edycja Festiwalu Piosenki Religijnej, w tym roku motywem przewodnim była piosenka maryjna, stąd festiwal odbył się pod hasłem „Chwalmy Maryję”.

Impreza zorganizowana została przez klasę IIb wraz z wychowawczynią panią Basią Jurczyk w ramach akcji gospodarzenia szkołą.

Czytaj więcej: II Festiwal Piosenki Religijnej „Chwalmy Maryję”

Dzień Rodziny

d rodziny"Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i narodu" to motto tegorocznego Dnia Rodziny, który odbył się w naszej szkole w ostatnią sobotę maja. Uczniowie oraz Ich Rodziny, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Inni Pracownicy szkoły, spotkali się - jak w poprzednich latach, żeby spędzić  czas w miłej, przyjaznej atmosferze, a przy okazji jeszcze raz uświadomić sobie rolę domu i rodziny w życiu każdego z nas ...

Wagę, doniosłość tych wartości podkreśliły już na samym początku tego świątecznego dnia słowa Jana Pawła II, które wybrzmiały na naszej dużej sali gimnastycznej.

Czytaj więcej: Dzień Rodziny

Wizyta w Radiu Warszawa

Dnia 25 maja 2015 roku klasa 1a była z wizytą w Radiu Warszawa. Dzieci zapoznały się z pracą reportera, prezentera. Główną atrakcją tej wizyty było nagranie życzeń i piosenki dla mamy, które zostały potem wyemitowane na antenie w Dniu Matki 26 maja.

A oto nasze nagrania - życzenia, piosenka dla mamy

Wychowanie w wartościach

W roku szkolnym 2014/15 będziemy kontynuować naszą pracę wychowawczą opierając się na wartościach. Pragniemy, aby rozumienie fundamentalnych wartości było podobne u rodziców, nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, ze to wyzwoli silną potrzebę moralnego wzrastania oraz umacniania więzi z Bogiem. Oczekujemy, iż skupiając się na tych tematach umożliwi w przyszłości młodemu pokoleniu podejmowanie prawych decyzji w oparciu o standardy, które nie godzą w człowieczeństwo.
Aby dobrze żyć i radzić sobie z trudnymi zdarzeniami potrzebujemy swoje życie oprzeć na takich wartościach jak miłość, prawe postępowanie, pokój, niekrzywdzenie siebie i innych. Rozmowy na temat naszych wartości pozwolą na wzrastanie świadomości w nas wszystkich. Dlatego w tym roku powrócimy do niektórych tematów proponowanych w poprzednich latach. Zaczniemy od współpracy jako wartości niezbędnej do dobrego samopoczucia w społeczności szkolnej.

Czytaj więcej: Wychowanie w wartościach
Joomla templates by Joomlashine