14.jpg11.jpg4.jpg17.jpg16.jpg15.jpg1.jpg7.jpg9.jpg3.jpg5.jpg19.jpg20.jpg18.jpg2.jpg8.jpg10.jpg12.jpg13.jpg6.jpg

Orszak Trzech Króli

LogoRelacja z Orszaku 2014 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W dniu 6 stycznia 2015 chcemy po raz siódmy radośnie świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli. W kolorowym pochodzie do Stajenki podążą Kacper, Melchior i Baltazar wraz z zastępami rycerzy i dwórek. Przemarsz od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego, zakończy się pokłonem orszaków Jezusowi i wspólnym kolędowaniem na chwałę Pana.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

g kasdepke10 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wybitnego pisarza dzieci i młodzieży Pana Grzegorza Kasdepke. Autor m.in. "Kacperiady", "Mitów dla dzieci"," Co to znaczy..." i wielu innych.Podczas spotkania autor opowiadał o sobie , o przygodach i sytuacjach, które miały wpływ na powstawanie książek i opowiadań. Z wielką radością odkrył też nam tajemnicę imion bohaterów tych  książek. Wszyscy uczniowie z wielką ciekawością przysłuchiwali się tym opowieściom.
Pan Grzegorz Kasdepke odpowiedział też na liczne pytania naszych uczniów. Dzięki temu ze spotkania wyszliśmy bogatsi nie tylko w wiedzę o samym autorze i jego warsztacie literackim ,ale też poznaliśmy plany naszego gościa na przyszłość.
To było bardzo udane spotkanie, mówili uczniowie i nauczyciele w nim uczestniczący.

Ostatnie sukcesy naszych uczniów

Uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego im. majora Marka Gajewskiego":

  • Gabriela Filipiuk,
  • Michał Jabłoński,
  • Jan Kossacki

Gratulujemy!

 

Jan Kossacki, uczeń klasy szóstej został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Kalendarz na rok szkolny 2014/2015

 

Wychowanie w wartościach

W roku szkolnym 2014/15 będziemy kontynuować naszą pracę wychowawczą opierając się na wartościach. Pragniemy, aby rozumienie fundamentalnych wartości było podobne u rodziców, nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, ze to wyzwoli silną potrzebę moralnego wzrastania oraz umacniania więzi z Bogiem. Oczekujemy, iż skupiając się na tych tematach umożliwi w przyszłości młodemu pokoleniu podejmowanie prawych decyzji w oparciu o standardy, które nie godzą w człowieczeństwo.
Aby dobrze żyć i radzić sobie z trudnymi zdarzeniami potrzebujemy swoje życie oprzeć na takich wartościach jak miłość, prawe postępowanie, pokój, niekrzywdzenie siebie i innych. Rozmowy na temat naszych wartości pozwolą na wzrastanie świadomości w nas wszystkich. Dlatego w tym roku powrócimy do niektórych tematów proponowanych w poprzednich latach. Zaczniemy od współpracy jako wartości niezbędnej do dobrego samopoczucia w społeczności szkolnej.

Czytaj więcej: Wychowanie w wartościach
Joomla templates by Joomlashine