25.jpg06.jpg27.jpg11.jpg05.jpg12.jpg23.jpg19.jpg13.jpg14.jpg24.jpg22.jpg20.jpg09.jpg21.jpg10.jpg26.jpg07.jpg18.jpg16.jpg08.jpg17.jpg15.jpg

III Festiwal Piosenki Religijnej

31 maja 2016 r. (we wtorek)
w
Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi
w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się
III Festiwal Piosenki Religijnej
 "BŁOGOSŁAWIENI, MIŁOSIERNI - ŚDM"
(w sali żółtej)

Uczniowie przychodzą na galowo.
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich,
którzy pragną wspólnie z nami przygotowywać siędo uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży.

Dzień otwarty dla Rodziców

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo, przypominamy, że we wtorek, 17 maja odbędą się spotkania nauczycieli z Rodzicami. Program spotkań:

  • 18.30 – prelekcja w sali żółtej
  • 19.15 – spotkania z wychowawcami w klasach
  • 19.30 – dzień otwarty dla rodziców uczniów z klas IV-VI oraz gimnazjum

Temat prelekcji: „Twoje dziecko on-line. Charakterystyka zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie”. Zajęcia prowadzi Piotr Deputowski.
Proszę o wzięcie udziału w prelekcji, gdyż zostaną poruszone ważne sprawy dotyczące naszych uczniów oraz zostaną omówione wyniki ankiet, które były przeprowadzone wśród naszych uczniów.

Ks. Dyrektor

XIII edycja konkursu

XIII  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

"Witaj majowa jutrzenko"

dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski

 

 

 

Asteriada 2016 - koncert galowy

Dnia 31.03.2016r. w Widowiskowej Sali Okęckiej ul. 1 sierpnia odbył się Koncert Galowy XV Mazowieckiego Konkursu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.
W koncercie wystąpiły nasze zespoły muzyczne: „Serafinki”i „Kefas”, które w brawurowy sposób  zaśpiewały swoje piosenki konkursowe. Niepewność i mieszane uczucia towarzyszyły młodym wykonawcom  w oczekiwaniu na werdykt jury.  A potem już tylko wielka radość.
No i już wiemy:

  • Justynka Brzeźna – wyróżnienie,
  • Monika Styczek – III miejsce,
  • "Kefas" – II miejsce,
  • "Serafinki" – I miejsce!!!

Wszystkim Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A jak było na koncercie zobaczcie sami.:)

Warsztaty dla ojców

Szanowni Ojcowie!

W naszej szkole rusza nowa edycja warsztatów dla ojców.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się 22 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 - 20.15.
Kolejne zajęcia odbędą się w następujących terminach:

  • 29.04.2016 r.
  • 6,13,20. 05.2016 r.
  • 3 i 10. 06.2016 r.

Odbędzie się więc 7 spotkań po 3 godziny, łącznie 21 godzin.

Cena za całość 350 zł.

Ojców zainteresowanych warsztatami prosimy o kontakt mailowy na e-dziennik / pedagog gimnazjum lub telefonicznie 501788675.

Dyrekcja Szkoły

Rekrutacja 2016/17

Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017

 

Wychowanie w wartościach

Już szósty raz rozpoczynamy realizację programu „Wychowanie w wartościach”, do którego zapraszamy również rodziców. Na stronie internetowej szkoły zamieszczamy różne pomocne propozycje i współgrające z programem. Program „Wychowanie w wartościach” jest też filarem całościowego programu wychowawczego i profilaktycznego. Chcemy dać uczniom bazę wartości, którymi warto kierować się w życiu, jeśli chcemy odczuwać spokój i zadowolenie. Wartości są, bowiem drogowskazami, szczególnie potrzebnymi w dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji czy też w codziennym odróżnianiu dobra od zła.
Angażując się wspólnie z rodzicami, opierając się na podobnych ocenach, na podobnym rozumieniu priorytetów, kierując się nimi na co dzień, dajemy naszym dzieciom zasoby, z których będą mogli oprzeć swe moralne życie.
Prawdziwe wartości są trwałe i zakotwiczone w Bogu. Tam mają swe źródło, bo stamtąd pochodzi wszelkie dobro, czyli miłość, życzliwość, prawda, odwaga, odpowiedzialność, tolerancja, wytrwałość, szacunek, przyjaźń, wiara, mądrość, roztropność itd.
Każdy z nas posiada w sercu iskrę Bożą, która czyni go dzieckiem Bożym i dzięki czemu może rozpoznawać dobro i pomaga wzrastać wartościom. Mamy w sobie nasiona prawdziwych wartości, ale często są one przykryte naszą osobowością, naszymi nawykami, cechami niesprzyjającymi ukazywaniu się dobra w nas. Zadaniem wychowawców i rodziców jest dostrzeżenie tego, co dobre w uczniu i pomaganie w ukazywaniu tego wewnętrznego piękna.
Zależy nam na tym, by nasi wychowankowie byli odważni, ale nie butni, mądrzy, lecz nie zarozumiali, kulturalni i pewni siebie, znali swoją wartość, ale nie samolubni, mieli określone kompetencje, ale nie poniżający innych, współczujący i życzliwi, mówili prawdę, ale tak, by nie krzywdzić innych, szanowali innych i byli szanowani, akceptowali to, co służy dobru, kochali i szanowali rodziców, starszych i Boga, aby zawsze słyszeli Jego głos i kierowali się nim.

 

Joomla templates by Joomlashine