25.jpg05.jpg15.jpg21.jpg10.jpg18.jpg14.jpg22.jpg12.jpg20.jpg08.jpg19.jpg07.jpg13.jpg26.jpg09.jpg23.jpg24.jpg17.jpg16.jpg27.jpg11.jpg06.jpg

Zima w KZE

Zima w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi 2016


Założenia programu:

  • Program feryjny przeznaczony jest dla zainteresowanych uczniów klas 0 - III Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotra Skargi w Warszawie.
  • Planowana liczba uczestników: 20.
  • Termin realizacji: pierwszy tydzień ferii zimowych tj. w dniach 01.02.2016 r. – 05.02.2016 r.  w godzinach 8.00 - 16.00.

Galeria

Plan zajęć dla uczniów

Czytaj więcej: Zima w KZE

Rekrutacja 2016/17

Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017

 

Dni otwarte

Zapraszamy na dni otwarte w naszej szkole!

19 marca i 23 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00 - 14.00

W tym czasie będzie możliwość zwiedzenia szkoły, spotkania się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami.

Warsztaty Umiejętności Rodzicielskich dla ojców nastolatków

"Jestem Rodzicem Nastolatka” – warsztaty Umiejętności Rodzicielskich dla ojców nastolatków
Warsztaty mają na celu wsparcie w rozwoju i poszerzenie świadomości na temat: Co zrobić, aby stać się najlepszym ojcem/rodzicem? Jakim ja mogę być ojcem/rodzicem? W jaki sposób dać przestrzeń swojemu dziecku, by i ono stawało się najlepszą wersją siebie.

  • Czas trwania: 10 spotkań po 2 godziny dydaktyczne czyli 1,5 godz. zegarowe lub 7 spotkań po 3 godziny dydaktyczne czyli 2 godz. 15 min ( zegarowe)
  • Prowadzący Pan Krzysztof Matosek – mąż i ojciec, założyciel Instytutu Rozwoju Integralnego. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Nauk Społecznych – Pedagogika, bogate doświadczenie zawodowe;
  • Skład grupy:16 ojców, koszt od jednej osoby 344 zł za całość (istnieje możliwość płatności w ratach).
Czytaj więcej: Warsztaty Umiejętności Rodzicielskich dla ojców nastolatków

III Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

III Festiwal Piosenki ObcojęzycznejIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

marzec 2016 r.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkoły podstawowej 4 - 6 i gimnazjum.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

  • solista / solistka
  • grupa / duet

Zadaniem uczestników jest zaśpiewanie przygotowanej piosenki w dowolnym języku obcym.

Czytaj więcej: III Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dzień Babci i Dziadka w kl. 3

d babci 3

Jest mi niezmiernie miło mieć okazję napisać kilka słów w tak wyjątkowej sprawie.
Otóż 18 stycznia miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Była to uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez uczniów klasy 3 oraz ich Wychowawczynię. Zarówno ja, jak i wszyscy zgromadzeni dziadkowie, z wielkim wzruszeniem oglądaliśmy przygotowane przez nasze wnuczęta przedstawienie jasełkowe. Byliśmy zachwyceni nadzwyczajnymi umiejętnościami aktorskimi, wokalnymi, wspaniałymi kostiumami oraz interpretacją przepięknej, choć trudnej treści sztuki o narodzeniu Syna Bożego.
Po części artystycznej zaproszono nas na przepyszny poczęstunek, za który dziękujemy rodzicom, bo wiemy, że mieli wielki udział w jego przygotowaniu. Ja jednak ze łzami w oczach obserwowałam moją wnuczkę , jej wszystkich kolegów i koleżanki- grzecznych , kulturalnych, wspaniale przygotowanych do pełnienia roli gospodarzy tego spotkania i jestem wdzięczna Pani Wychowawczyni, że zwraca uwagę na wartości, o których często teraz zapominamy. Jestem wdzięczna za to, że pamięć i troska o najbliższych oraz szacunek do nich są tematami w klasie „żywymi” i ważnymi.
Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za ogrom pracy włożony w przygotowanie uroczystości, za wspaniałe maniery i za całą miłość, która płynęła ze sceny z każdym wypowiedzianym przez nie słowem. Bardzo dziękuję Pani Basi, dzięki której uroczystość rozbrzmiewała muzyką , a my wszyscy razem, wspólnie i rodzinnie kolędowaliśmy.
Wyrazy największego szacunku kieruję w stronę Pani Grażynki za wielkie zaangażowanie, piękny pomysł, nadzwyczajny efekt końcowy i wiele wzruszeń, których doświadczyłam tego dnia.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Babcia z klasy 3.

Jasełka i spotkanie opłatkowe

jaselka„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi!
Czym prędzej się wybierajcie,
Do Betlejem pospieszajcie
Przywitać Pana….”

Tą kolędą rozpoczęły się jasełka dla Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi. Tegoroczne przedstawienie wystawiała klasa piąta (wychowawca Pani Jolanta Masłowska) wraz z poszczególnymi osobami z klasy 1c (wychowawca Pani Elżbieta Czerniakowska) i O (wychowawca Pani Ewa Dmowska). W oczekiwaniu na występ, śpiewaliśmy kolędy grane przez uczniów z klasy 6 oraz 3. Konwencja jasełek była tradycyjna: Maryja i Józef szukają schronienia, w oczekiwaniu na narodzenie Jezusa, pojawiają się pastuszkowie, trzej królowie. Dodatkowo wplecione zostały słowa związane z Bożym Miłosierdziem, w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Tło muzyczne opracowała Pani Barbara Jurczyk wraz ze serafinkami. Po występie dzieci Ksiądz Dyrektor Sylwester Jeż złożył życzenia wszystkim przybyłym – zarówno rodzicom jak i dziadkom. W swojej wypowiedzi Ksiądz nawiązał do słów Papieża Franciszka,  podkreślając pojednanie z Bogiem, poprzez błaganie Ojca o przebaczenie: „Kiedy leży nam coś na sercu i chcemy prosić Pana Boga o przebaczenie, On na nas czeka, by udzielić nam przebaczenia. O to też chodzi po trosze w tym Roku Miłosierdzia: abyśmy wiedzieli, że Pan na nas czeka, na każdego z nas. Po co? Aby nas objąć. Tylko tyle. By nam powiedzieć: «Synu, córko, kocham cię. Dla ciebie pozwoliłem ukrzyżować mego Syna. To jest cena mojej miłości. Oto dar miłości»”. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie osobiście życzenia.
Dziękujemy Państwu za Wasz udział w spotkaniu

Nasza szkoła na Orszaku Trzech Króli

orszak 2015W środę 6 stycznia 2016 r., już po raz ósmy mieszkańcy Warszawy zebrali się na Placu Zamkowym, aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Orszak Trzech Króli. Jest to święto upamiętniające ewangeliczne odkrycie przez Trzech Mędrców ze Wschodu najprawdziwszego Boga Jezusa w ubogiej, niepozornej szopie czyli przedstawienie Jasełek w przestrzeni publicznej.

Jak co roku, orszak wyruszył z Placu Zamkowego dokładnie w południe, przemaszerował następnie Krakowskim Przedmieściem do ulicy Królewskiej, by przejść ostatecznie na Plac Piłsudskiego, gdzie przy stajence nastąpiło uroczyste pokłonienie się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym wspaniałym święcie. Uczniowie szkoły podstawowej klas I - V szli w orszaku niebieskim - afrykańskim i zielonym - azjatyckim przebrani za dwórki i rycerzy. Czterech gimnazjalistów z klasy IIIb wcieliło się w role darowych. Mama naszej uczennicy z klasy IIIa pani Kozik była autorką całej dekoracji stajenki. Pozostali gimnazjaliści natomiast oraz uczniowie klasy VI tradycyjnie już uczestniczyli w orszaku jako wolontariusze rozdając przybyłym Warszawiakom naklejki, korony i śpiewniki. Wzorem lat ubiegłych wystąpił również chór szkolny złożony z uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum pod batutą pani Barbary Jurczyk. Ch&ór śpiewał kolędy pod pałacem prezydenckim tak pięknie, że na chwilę dołączyła się do nich ze śpiewem sama para prezydencka: pani Agata Kornhauser - Duda i pan Andrzej Duda.

Jak co roku Orszak Trzech Króli zgromadził w stolicy tłumy. Pomimo mroźnej pogody dzieci, młodzież, dorośli i starsi przeszli ulicami Warszawy śpiewając kolędy, słuchając słów Ewangelii, radując się w to wyjątkowe Święto Trzech Króli.

Realcja z Orszaku Trzech Króli w Programie 2 Polskiego Radia

Kiermasz świąteczny dla Rwandy

kiermaszTo niewiarygodne, ale ... owocem tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego jest kwota 3.600 zł. Zgromadzona suma pozwoli opłacić całoroczną naukę czwórki dzieci z Rwandy. Już od kilku lat nasza szkoła wspiera akcję "Adopcja serca",  prowadzoną przez Księży Pallotynów. Podobnie jak w latach poprzednich, wszystkie świąteczne ozdoby własnoręcznie przygotowali nasi uczniowie - przy wsparciu nauczycieli oraz rodziców/rodzin naszych wychowanków. Wśród bożonarodzeniowych cudeniek znalazły się oczywiście: wykonane różnymi technikami bombki i świąteczne kartki, pomysłowe gipsowe figurki oraz oryginalne stroiki. Choć w dniu Kiermaszu, który zwyczajowo odbywa się przed Kościołem Św. Biskupa Męczennika, pogoda nie dopisała, to na szczęście dopisali ludzie dobrego serca, którzy z wielką chęcią sięgali po przygotowane przez nas ozdoby świąteczne i wrzucali datek, wspierając ten - bez wątpienia - szczytny cel. Jak widać - razem możemy dużo więcej:-) Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy:-):-):-):-):-)

1%

1 procent  

Tylko 1%

a tak wiele można zrobić

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej: 1%

Wychowanie w wartościach

Już szósty raz rozpoczynamy realizację programu „Wychowanie w wartościach”, do którego zapraszamy również rodziców. Na stronie internetowej szkoły zamieszczamy różne pomocne propozycje i współgrające z programem. Program „Wychowanie w wartościach” jest też filarem całościowego programu wychowawczego i profilaktycznego. Chcemy dać uczniom bazę wartości, którymi warto kierować się w życiu, jeśli chcemy odczuwać spokój i zadowolenie. Wartości są, bowiem drogowskazami, szczególnie potrzebnymi w dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji czy też w codziennym odróżnianiu dobra od zła.
Angażując się wspólnie z rodzicami, opierając się na podobnych ocenach, na podobnym rozumieniu priorytetów, kierując się nimi na co dzień, dajemy naszym dzieciom zasoby, z których będą mogli oprzeć swe moralne życie.
Prawdziwe wartości są trwałe i zakotwiczone w Bogu. Tam mają swe źródło, bo stamtąd pochodzi wszelkie dobro, czyli miłość, życzliwość, prawda, odwaga, odpowiedzialność, tolerancja, wytrwałość, szacunek, przyjaźń, wiara, mądrość, roztropność itd.
Każdy z nas posiada w sercu iskrę Bożą, która czyni go dzieckiem Bożym i dzięki czemu może rozpoznawać dobro i pomaga wzrastać wartościom. Mamy w sobie nasiona prawdziwych wartości, ale często są one przykryte naszą osobowością, naszymi nawykami, cechami niesprzyjającymi ukazywaniu się dobra w nas. Zadaniem wychowawców i rodziców jest dostrzeżenie tego, co dobre w uczniu i pomaganie w ukazywaniu tego wewnętrznego piękna.
Zależy nam na tym, by nasi wychowankowie byli odważni, ale nie butni, mądrzy, lecz nie zarozumiali, kulturalni i pewni siebie, znali swoją wartość, ale nie samolubni, mieli określone kompetencje, ale nie poniżający innych, współczujący i życzliwi, mówili prawdę, ale tak, by nie krzywdzić innych, szanowali innych i byli szanowani, akceptowali to, co służy dobru, kochali i szanowali rodziców, starszych i Boga, aby zawsze słyszeli Jego głos i kierowali się nim.

 

Joomla templates by Joomlashine