04.jpg11.jpg25.jpg21.jpg12.jpg14.jpg17.jpg22.jpg23.jpg26.jpg02.jpg06.jpg07.jpg09.jpg15.jpg01.jpg05.jpg18.jpg20.jpg03.jpg13.jpg24.jpg08.jpg10.jpg16.jpg19.jpg

Spotkanie z Ks. Biskupem Antonim Długoszem

Biskup Antoni Długosz

 

 

 

Spotkanie z Ks. Biskupem Antonim Długoszem

Orszak Trzech Króli 2016

LogoRelacja z Orszaku 2014 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W dniu 6 stycznia 2016 r. chcemy po raz ósmy radośnie świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli. W kolorowym pochodzie do Stajenki podążą Kacper, Melchior i Baltazar wraz z zastępami rycerzy i dwórek. Przemarsz od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego, zakończy się pokłonem orszaków Jezusowi i wspólnym kolędowaniem na chwałę Pana.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli 2016

XIII edycja konkursu

XIII Recytatorski Konkurs Polskiej Poezji eligijnejXIII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

„Usłysz, Panie, moje słowa”

dla uczczenia Roku św. Jana Pawła II

 

Laureaci konkursu

Galeria

 

Odsłonięcie pomnika Danuty Siedzikówny ps. INKA

inka 1W sobotę, 3 października uczestniczyliśmy w doniosłej uroczystości – u wejścia do naszej szkoły został odsłonięty i poświęcony pomnik młodej dziewczyny, Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Wydarzenie było wyjątkowe.
Honorowym patronatem objął tę uroczystość Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, którego reprezentowała pani minister Barbara Fedyszak – Radziejowska doradca Prezydenta.
Mszę św., która poprzedziła odsłonięcie pomnika sprawowało wielu kapłanów pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Jareckiego.

Czytaj więcej: Odsłonięcie pomnika Danuty Siedzikówny ps. INKA

Wychowanie w wartościach

Już szósty raz rozpoczynamy realizację programu „Wychowanie w wartościach”, do którego zapraszamy również rodziców. Na stronie internetowej szkoły zamieszczamy różne pomocne propozycje i współgrające z programem. Program „Wychowanie w wartościach” jest też filarem całościowego programu wychowawczego i profilaktycznego. Chcemy dać uczniom bazę wartości, którymi warto kierować się w życiu, jeśli chcemy odczuwać spokój i zadowolenie. Wartości są, bowiem drogowskazami, szczególnie potrzebnymi w dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji czy też w codziennym odróżnianiu dobra od zła.
Angażując się wspólnie z rodzicami, opierając się na podobnych ocenach, na podobnym rozumieniu priorytetów, kierując się nimi na co dzień, dajemy naszym dzieciom zasoby, z których będą mogli oprzeć swe moralne życie.
Prawdziwe wartości są trwałe i zakotwiczone w Bogu. Tam mają swe źródło, bo stamtąd pochodzi wszelkie dobro, czyli miłość, życzliwość, prawda, odwaga, odpowiedzialność, tolerancja, wytrwałość, szacunek, przyjaźń, wiara, mądrość, roztropność itd.
Każdy z nas posiada w sercu iskrę Bożą, która czyni go dzieckiem Bożym i dzięki czemu może rozpoznawać dobro i pomaga wzrastać wartościom. Mamy w sobie nasiona prawdziwych wartości, ale często są one przykryte naszą osobowością, naszymi nawykami, cechami niesprzyjającymi ukazywaniu się dobra w nas. Zadaniem wychowawców i rodziców jest dostrzeżenie tego, co dobre w uczniu i pomaganie w ukazywaniu tego wewnętrznego piękna.
Zależy nam na tym, by nasi wychowankowie byli odważni, ale nie butni, mądrzy, lecz nie zarozumiali, kulturalni i pewni siebie, znali swoją wartość, ale nie samolubni, mieli określone kompetencje, ale nie poniżający innych, współczujący i życzliwi, mówili prawdę, ale tak, by nie krzywdzić innych, szanowali innych i byli szanowani, akceptowali to, co służy dobru, kochali i szanowali rodziców, starszych i Boga, aby zawsze słyszeli Jego głos i kierowali się nim.

 

 

Joomla templates by Joomlashine