1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Skargi istnieje od 2002 r. Organem prowadzącym jest rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
        Szkoła jest placówką niepubliczną  z uprawnieniami szkoły publicznej. Realizuje podstawę programową zgodną z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.
        Program wychowawczy szkoły oparty jest na wartościach mających swe źródło w Dekalogu i Ewangelii.
        Szkoła jest koedukacyjna. Posiada własny, bezpieczny budynek z terenem rekreacyjno - sportowym, zlokalizowany dogodnie w centrum Warszawy.
      2. Kształcenie ogólne w szkole podstawowej dzieli się na dwa etapy edukacyjne:
        • I etap – edukacja wczesnoszkolna, obejmujący kl. I - IV
        • II etap – obejmujący klasy V - VIII.
        • W roku szkolnym 2017/2018 będzie utworzona klasa VII z rozszerzonym programem nauczania matematyki
      3. Języki obce nauczane w szkole:
        • język angielski – 3 godziny tygodniowo z podziałem na grupy w kl. 1 - 3,
        • 4 godziny tygodniowo z podziałem na grupy w klasach 4 - 8
        • język niemiecki/ język hiszpański – 2 godziny tygodniowo z podziałem na grupy od klasy czwartej
      4. W klasach 1 - 3 jest rozszerzona ramówka (rozszerzony zakres podstaw programowych)
      5. Od klasy 1 dzieci noszą jednolity ubiór szkolny.
      6. Zajęcia dodatkowe w zależności od możliwości szkoły.

Ponadto szkoła zapewnia:

• świetlicę czynną w godzinach 7.00 - 17.30
      • zajęcia na basenie w ramach jednej godziny wychowania fizycznego w kl. 1
      • opiekę pedagoga i psychologa szkolnego
      • współpracę z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną
      • opiekę dyslektyczną i logopedyczną
      • opiekę pielęgniarki
      • możliwość zakupienia obiadów
Szkoła oferuje fundusz stypendialny:
      • stypendium naukowe – przyznawane w Szkole Podstawowej po czwartej klasie dla 5 uczniów z najwyższą średnią w szkole i co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania
        Stypendium naukowe jest przyznawane na okres jednego półrocza roku szkolnego.
      • stypendium socjalne – przyznawane po indywidualnym rozpatrzeniu sytuacji materialnej na wniosek Rodziców,