krolowa snieguKrólowa Śniegu w Teatrze Polskim

Klasyczna baśń H. CH. Andersena, znana wszystkim opowieść o Kaju i Gerdzie oraz okrutnej Królowej Śniegu w niezwykłej, iście fantastycznej odsłonie. Piękna scenografia przywołuje na myśl emocje znane z lat dziecięcych, gdy kraina lodu przyprawiała o gęsią skórkę swoją tajemniczością, grozą i nastrojem. Spektakl jest doskonałym pretekstem do wspólnego przemyślenia kwestii postrzegania świata przez dzieci i dorosłych. Jak bardzo różni się nasza percepcja? Czego w życiu szukamy i co jest dla nas najważniejsze? Na czym polega prawdziwa dojrzałość? Mądre, wzruszające, chwytające za serce.

hamletHamlet w Teatrze Dramatycznym

18 stycznia br. w Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera "Hamleta" W. Szekspira. Twórcy zapowiadają niezwykłe, a zarazem uniwersalne widowisko, opowiadające o konsekwencjach naszych wyborów, czynów, decyzji. Fascynująca, ponadczasowa opowieść mistrza dramatu o ludzkiej egzystencji, meandrach psychiki, walce o tron. Liczne intrygi i wartka akcja zapraszają do świata duńskiego księcia. Zachęcamy do rozważenia odwiecznej hamletowskiej rozterki: "Być albo nie być?" - oto jest pytanie.