slubowanie19 października 2006 roku był dniem wyjątkowym dla pierwszoklasistów, a także dla ich rodziców i bliskich. W tym dniu bowiem odbyła się długo oczekiwana uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej do grona społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Księdza Piotra Skargi w Warszawie, integrująca całą naszą szkolną wspólnotę.
Najmłodsi, odświętnie ubrani, w obecności dyrekcji, wychowawców, rodziców i zaproszonych gości zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności recytatorskie oraz wokalne. Wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do podjęcia obowiązków szkolnych, do chętnego i pilnego ich wypełniania. Dlatego też przystąpili do złożenia ślubowania. Niezwykle podniosłym momentem odbywającej się uroczystości był akt „Pasowania na ucznia” przez Szanownego Księdza Dyrektora.
Na zakończenie całego wydarzenia uczniowie otrzymali swój pierwszy dokument, tj. legitymację szkolną. Zostali również obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz prezentami od rodziców i starszych kolegów, którzy życzyli im, by byli wierni słowom złożonej przysięgi. Tę świąteczną atmosferę podkreślił jeszcze słodki poczęstunek przygotowany dla obecnych gości oraz czas wspólnego fotografowania swoich pociech.