treasureislandDnia 24 kwietnia 2013 roku klasa 5B wybrała się na wycieczkę do teatru, zorganizowaną przez panią Jolantę Masłowską. Spektakl w języku angielskim pt. "Treasure Island" wystawiany był na deskach Teatru Imka. Powstał on na podstawie powieści przygodowej autorstwa szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona. Uczniowie uważnie i z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Bohaterem sztuki jest Jim Hawkins, chłopak, który pracuje w tawernie "Admiral Benbow". Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów Flinta w oparciu o tajemniczą mapę. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajdą się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Nagle okazuje się, że skarb tajemniczo zniknął... Jest jednak ktoś, kto wie, gdzie się podział.