biebrzaW dniach 15 - 17.05.2013 r. klasy piąte i klasa szósta po raz kolejny wybrały się razem na wycieczkę. W tym roku wypoczywali w osadzie paleolitycznej w Biebrzańskim Parku Narodowym. Mamucia dolina - tak nazywało się gospodarstwo agroturystyczne, w którym uczniowie spędzili bardzo aktywnie trzy dni. Wśród wszystkich atrakcji najciekawsze były:

Poznanie życia w Biebrzańskim Parku Narodowym:

• Życie dzikich zwierząt na wolności (łosie, jelenie, sarny, bobry, wilki, wydry)
  • Biebrza to także największe skupisko ptaków w Europie – dzieci obserwowały jak wyglądają i jak się nazywają najbardziej popularne z nich
  • Wyprawa na bobrzy szlak
  • Nauka rozpoznawania tropów i śladów zwierząt i ptaków

Poznanie życia pradawnego człowieka w Osadzie z Epoki Kamienia:

• Rozpalanie ognia bez użycia zapałek czy zapalniczki
  • Nauka strzelania z łuku
  • Nauka miotania oszczepami
  • Przygotowywanie posiłków w Osadzie: wędzenie, pieczenie
  • Eksploracja stanowiska archeologicznego
  • Spływ tratwą po Biebrzy, aby obserwować tokowiska Batalionów - ptaków umieszczonych w herbie parku narodowego
  • Zwiedzanie Twierdzy Osowiec i poznanie historii tutejszych umocnień, chwilę zadumy doświadczyli w Wizne – „polskich termopilach”.