Po dwumiesięcznej ciszy, w dniu 1 września, budynek szkoły na nowo rozbrzmiał dziesiątkami dziecięcych głosów. Ze swoimi rodzicami przybyli na mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2014/15, którą odprawił ks. Dyrektor. W skupieniu i radości, pełni nadziei oddali się Panu Bogu pod opiekę. Po mszy św. uściskom, opowieściom nie było końca. Starszaki opowiadali o wakacyjnych przeżyciach, nowo poznanych kolegach, zapewniali o swojej tęsknocie za szkołą. Oni czuli się u siebie. W tym gwarze nieco zalęknieni stali uczniowie z zerówek i kl. Ia, gdyż dla nich było to nowe wydarzenie, ale mamy nadzieję, że szybko i oni poczują się u siebie. W tym roku szkolnym nasze grono szkoły podstawowej powiększyło się o jedna klasę zerową i pierwszą. Od tej chwili będzie uczyło się w dziesięciu klasach 200 uczniów.