obloczynyW życiu naszej szkoły bardzo ważne miejsce zajmuje modlitwa. Jesteśmy przekonani, że nie można dobrze ukształtować człowieka jeśli zapomni się o wymiarze duchowym.
W programie wychowawczym szkoły istotne miejsce zajmuje odniesienie do Pana Boga. Mamy bowiem świadomość, że nie osiągniemy sukcesów wychowawczych bez Jego pomocy. Po tę pomoc zwracamy się podczas porannej modlitwy, a przede wszystkim podczas wspólnych mszy św. Wówczas modlitwie przewodniczy ks. Dyrektor w asyście służby liturgicznej, którą stanowią ministranci. Do ich grona należy kilkunastu chłopców z klas. III – VI. Podczas mszy św. 3 października kolejnych pięciu dołączyło po prawie rocznym okresie przygotowania. W obecności uczniów ze szkoły podstawowej chłopcy otrzymali komże i po raz pierwszy w pełnym stroju liturgicznym posługiwali przy ołtarzu.