t swietychListopad to czas zadumy nad życiem, przemijaniem, śmiercią. To również wspomnienie – a właściwie – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamięć o Świętych ma nas zachęcić do radowania się w Panu, bo jak powiada święty Paweł w Liście do Filipian (Flp 4, 4) „Radujcie się zawsze w Panu! Jeszcze raz mówię: radujcie się!” Owe radowanie nie jest tylko pustą radością, ale oczekiwaniem Nieba, do którego zmierzamy, a Święci mają nam o  tym przypomnieć, wskazywać drogę, być wzorem do naśladowania. W naszej szkole odbył się Tydzień Świętych, w którym brały udział klasy  0 - 3.  Każda z klas miała niejako „własny czas” świętowania ( klasy: trzecie – poniedziałek, druga – wtorek, pierwsze – środa, zerówki – czwartek). Polegało ono na tym, że w danym dniu uczniowie przebierali się za „jakiegoś” Świętego , a potem na wspólnym apelu prezentowali sylwetkę danej osoby – postaci Świętego lub Świętej. Dało to uczniom – właściwie wszystkim nie tylko tym, którzy przedstawiali postać - sposobność zapoznania się z biografią wielu Świętych Kościoła Katolickiego.  Dodatkowo klasom przedzielono zadanie specjalne, do wykonania z wychowawcą klasy. Miejmy nadzieję, ze w świadomości uczniów na długo pozostanie „wspomnienie Świętych”, których mamy tak wielu.