k kosackiW piątek, 17 kwietnia dwoje uczniów z naszej szkoły: Krzysztof Kossacki z klasy IV szkoły podstawowej oraz Zuzanna Pacułt z klasy Ib gimnazjum wzięli udział w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2015”. Festiwal organizowany jest przez Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie. Krzyś wystąpił z piosenką „Tous les garçons et les filles” z repertuaru Françoise Hardy, Zuzia natomiast zaśpiewała utwór piosenkarki ZAZ „Le long de la route” pochodzącą z albumu „ZAZ”. Obydwoje otrzymali gromkie brawa publiczności, a przede wszystkim najbardziej im kibicującej p. Kiljan czyli nauczycielki języka francuskiego w naszej szkole. Koncert Laureatów, w trakcie którego ogłoszone będą wyniki, dopiero przed nami. Gala wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 roku w Amfiteatrze Bemowo. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!