jaselka„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi!
Czym prędzej się wybierajcie,
Do Betlejem pospieszajcie
Przywitać Pana….”

Tą kolędą rozpoczęły się jasełka dla Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi. Tegoroczne przedstawienie wystawiała klasa piąta (wychowawca Pani Jolanta Masłowska) wraz z poszczególnymi osobami z klasy 1c (wychowawca Pani Elżbieta Czerniakowska) i O (wychowawca Pani Ewa Dmowska). W oczekiwaniu na występ, śpiewaliśmy kolędy grane przez uczniów z klasy 6 oraz 3. Konwencja jasełek była tradycyjna: Maryja i Józef szukają schronienia, w oczekiwaniu na narodzenie Jezusa, pojawiają się pastuszkowie, trzej królowie. Dodatkowo wplecione zostały słowa związane z Bożym Miłosierdziem, w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Tło muzyczne opracowała Pani Barbara Jurczyk wraz ze serafinkami. Po występie dzieci Ksiądz Dyrektor Sylwester Jeż złożył życzenia wszystkim przybyłym – zarówno rodzicom jak i dziadkom. W swojej wypowiedzi Ksiądz nawiązał do słów Papieża Franciszka,  podkreślając pojednanie z Bogiem, poprzez błaganie Ojca o przebaczenie: „Kiedy leży nam coś na sercu i chcemy prosić Pana Boga o przebaczenie, On na nas czeka, by udzielić nam przebaczenia. O to też chodzi po trosze w tym Roku Miłosierdzia: abyśmy wiedzieli, że Pan na nas czeka, na każdego z nas. Po co? Aby nas objąć. Tylko tyle. By nam powiedzieć: «Synu, córko, kocham cię. Dla ciebie pozwoliłem ukrzyżować mego Syna. To jest cena mojej miłości. Oto dar miłości»”. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie osobiście życzenia.
Dziękujemy Państwu za Wasz udział w spotkaniu