chemia23 lutego tego roku w klasie 3 szkoły podstawowej odbyły się pokazy chemiczne. Zorganizował je Instytut Chemii Organicznej PAN, a wykonawcami byli pan dr Wojciech Chaładaj wraz z panią dr Joanną Piechowską. Pokazy polegały na przedstawieniu szeregu doświadczeń chemicznych, w tym zmiany zabarwienia roztworu pod wpływem dodawania kwasu lub zasady, wiele efektownych przemian chemicznych, takich jak miniaturowy wulkan, wytwarzanie piany, tzw. „pasta do zębów dla słonia” i zjawisk fizycznych (pokazy sublimacji suchego lodu, zamrażanie kwiatków i balonów w ciekłym azocie). Wszystkie dzieci bardzo aktywnie brały udział w przeprowadzaniu doświadczeń, co dodatkowo spowodowało ich zachwyt. Był to niewątpliwie udany dzień, który zostanie w naszej pamięci, a wiedza zdobyta podczas pokazów łatwo nie przeminie.