m etnograficzne 56Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa 6 i klasa 5b wyszły na wycieczkę szkolną. Tuż po dzwonku weszliśmy do klas i tam przez około 10 minut słuchaliśmy ogłoszeń związanych z wycieczką. Następnie zeszliśmy do szatni szkolnej i ubraliśmy kurtki. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 8.30. Jechaliśmy autobusem 105 do Parku Saskiego na „grę miejską”. Byliśmy podzieleni na sześcioosobowe grupy. Dostaliśmy mapki i mieliśmy szukać różnych obiektów na terenie parku. Po jakiejś godzinie wyruszyliśmy dalej. Nie daleko było muzeum więc poszliśmy pieszo. Zaraz po wejściu do muzeum poproszono nas do szatni. Tam mogliśmy zostawić kurtki i plecaki. Po pięciu minutach mogliśmy pooglądać eksponaty. Muzeum bardzo mi się podobało. Moim zdaniem, jest zrobione bardzo nowocześnie. Najbardziej podobało mi się gdy jakaś pani robiła dywan. Nie mogłem uwierzyć że z kilkunastu szpulek z nitkami można zrobić taki piękny dywan. Po zwiedzaniu na najwyższym piętrze muzeum wszyscy weszliśmy do niedużej sali. Klasa 5b poszła do innej a my zostaliśmy. Po jakimś czasie przyszła pani przewodnik. Kazała nam zająć miejsca przy stołach na których znajdowały się tabliczki szkła, pędzle, specjalne farby i czarne markery. Mieliśmy namalować obrazki na szkle. Wszystkim to się bardzo podobało. Farby były specjalnie przeznaczone do malowania na szkle, bardzo szybko schły dlatego mogliśmy zabrać obrazki do domu. Pani przewodnik dużo nam opowiadała o sztuce malowania na szkle. Uważam że, wszystkim podobała się ta wycieczka.

Antoni Kossakowski klasa 6.