widlak8 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z klas 1 - 3.
Naszym gościem był  Wojciech Widłak, znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z innych znakomitych książek takich jak „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników”.
Pisarz przyjechał w stroju Pana Kuleczki i przywiózł pacynki - psa Pypecia oraz  kaczkę Katastrofę. W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swoich książek, opowiedział dzieciom skąd czerpał inspiracje by je napisać oraz jak powstają książki. Dużym powodzeniem cieszył się ,,Worek Pomysłów” uszyty przez panią Elżbietę Wasiuczyńską - ilustratorkę książek o ,,Panu Kuleczce”. W worku znajdowały się różne rekwizyty m.in.: różowe okulary. Dzieci losując wybrany przedmiot przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem - pomysłowość ich była ogromna. Tradycyjnie po spotkaniu uczniowie  otrzymali autograf. To było bardzo udane i pouczające spotkanie. Miejmy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości i nasi dzielni uczniowie będą zapalonymi, ciekawymi świata czytelnikami.