k czytaniaMiło nam poinformować, że znamy już zwycięzców szkolnego Konkursu pięknego czytania. Jego pomysłodawcą i organizatorem była p. Ewa Wrzesińska - nasza sympatyczna Pani Bibliotekarka:-) Głównymi założeniami konkursu było: uwrażliwianie uczniów na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, właściwej jego inerpretacji oraz rozwijanie potrzeb czytelniczych. Konkursowe jury stworzyli szkolni poloniści.Ocenie podlegały takie elementy, jak: płynność i odpowiednie tempo czytania, dykcja, modulacja głosu i jego natężenie. Spośród kilkunastu uczniów (wyłonionych w eliminacjach klasowych), którzy zaprezentowali swoje umiejętności na szczeblu szkolnym, najlepsi okazali się:

1. Hania Lipkowska - klasa 4a
  2. Gabrysia Szewczyk - klasa 6
  3. Julka Kacprzak - klasa 5b

Jury zdecydowało się również przyznać 3 wyróżnienia. Otrzymują je:

1. Natalka Molska - klasa 4a
  2. Maciek Piotrowski - klasa 5b
  3. Bolesław Mayzel - klasa 5b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy:-) i liczymy na kolejną edycję konkursu - najpewniej już za rok:-)