f p religijnejDnia 26.05.br. już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Festiwal Pieśni Religijnej. Tym razem tematem wybieranych i prezentowanych przez uczniów pieśni, byli aniołowie i święci. Podczas uroczystości przyświecały nam słowa św. Augustyna, mówiące o ty, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.
Pomysłodawczynią i główną organizatorką festiwalu jest p. Barbara Jurczyk. Kolejny już raz udało jej się zmobilizować Grono Pedagogiczne i uczniów, by wspólnie wychwalali imię Pana we wspólnym, głośnym, radosnym śpiewaniu. W tym roku festiwal współorganizowała i prowadziła klasa 2b wraz ze swoją wychowawczynią p. Martyną Kaczmarską. Uczniowie przebrani za anioły zapowiadali występy kolejnych grup, poprzedzając je wieloma informacjami nt. aniołów i świętych, oraz terminologii religijnej. Widzowie mieli szansę zapoznać się z wieloma nowymi pojęciami z zakresu religioznawstwa, a także utrwalić już posiadane informacje.
Z uwagi na obchodzony tego dnia Dzień Matki, starano się także podkreślić w prezentowanych tekstach i pieśniach, jak ważną rolę pełni w naszym życiu Maryja, jako nasza Matka, do której kierujemy prośby, modlitwy, w której ramionach staramy się skryć, szukając pocieszenia.
Poziom festiwalu jak zwykle okazał się bardzo wysoki. Poszczególne klasy niezwykle poważnie podeszły do przygotowań i potraktowały swoje występy profesjonalnie, co zaowocowały niemałą dawką wzruszeń. Należy zwrócić uwagę także na wspaniałe stroje, przygotowane przede wszystkim przez uczniów klas 1 - 3 ze szkoły podstawowej. Dzięki nim publiczność mogła poczuć się, jakby z nieba zstąpiły najprawdziwsze chóry anielskie. Zgodnie z tradycją, Grono Pedagogiczne także pochwaliło się umiejętnościami wokalnymi, muzycznymi i choreograficznymi, prezentując piosenkę „Niebiańskie nawoływanie”.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!