k bajekWe wtorek 13 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie w wykonaniu klas 2, zajęć artystycznych muzycznych kierowane przez niezastąpioną panią Barbarę Jurczyk. Dekoracje, które nadały klimatu całemu wydarzeniu przygotowała grupa również złożona z uczniów klas 2, którzy rozwijali się pod czujnym okiem pani Agnieszki Radke na zajęciach artystycznych plastycznych.
Przedstawienie odbyło się na sali żółtej. Zaproszone były na nią wszystkie klasy młodszej podstawówki od 1 do 3 oraz dyrekcja szkoły. Dzieciaki mogły usiąść obok najprawdziwszych postaci z bajek, które przedstawiały swoje historie na scenie, bo właśnie one były głównym tematem występu. Po pierwszym pokazaniu swojej pracy na koniec pierwszego semestru przed klasami gimnazjalnymi, przyszedł czas na zaprezentowanie się przed maluchami, które także żywo interesowały się pracą swoich starszych kolegów i koleżanek. Postanowiliśmy, że wprowadzimy ich w świat ich ulubionych bajek, które były tematem naszego przedstawienia. Na scenie pojawiły się bohaterowie z bajek: Pocahontas, Akademia Pana Kleksa, Pszczółka Maja, Zwierzogród, Dzwonnik z Notre Dame, Gumisie, Waleczna Merida, Kraina Lodu, Mustang, Vaiana, Król Lew, Aladyn.Wszyscy aktorzy byli bardzo zestresowani przed pokazem, zwłaszcza że z przyczyn losowych nie mieli próby generalnej tuż przed występem. Jednak wszystkie obawy poszły precz zaraz po wejściu na scenę. Widząc uśmiech na twarzy dzieci nie dało się dłużej martwić. Widzowie byli bardzo radośni i klaskali lub bujali się w rytm muzyki. Nawet na twarzach księdza Dyrektora i Pani Dyrektor zagościł uśmiech.
Całe widowisko zwieńczył wspólny śpiew piosenki „Moja Fantazja” na scenie razem z wszystkimi dziećmi. Zachęcone przez aktorów dzieci skakały i tańczyły razem z nami.

Barbara Warowna klasa 2c