1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Dnia 4 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 10.00 spotkaliśmy się z gimnazjalistami, natomiast o godz. 16.00 z uczniami szkoły podstawowej. Każdy rok niesie ze sobą nowe wyzwania, zadania i zmiany. Jaki będzie ten nowy rok?... Każdy z nas ma na pewno same dobre myśli i oczekiwania.
Pierwszy dzień roku szkolnego, jak zazwyczaj, rozpoczęliśmy Mszą Świętą celebrowaną przez Księdza Dyrektora Sylwestra Jeża , na której zebrali się uczniowie, rodzice oraz dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczysty charakter liturgii został podkreślony przez obecność Proboszcza Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Księdza Arkadiusza Wójtowicza oraz oprawę muzyczną zespołu „Serafinki” prowadzonego przez p. Barbarę Jurczyk. Wierząc, że bez Bożej pomocy nic uczynić nie możemy, z gorliwością i ufnością cała wspólnota powierzała nowy rok szkolny Panu Bogu.
Po uroczystej Mszy św., Pani dyrektor Anna Żak, powitała wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Przedstawiła nauczycieli i pracowników szkoły, a także przekazała kilka informacji na temat organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018.
Przywitaliśmy się wszyscy z radością, ze smutkiem żegnając wakacje. Pełni nowych sił, motywacji i nadziei na sukcesy rozpoczynamy nowy rok szkolny. Serdecznie witamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej oraz ich wychowawców:

 • Klasa 0a – J. Olędzka
 • Klasa 0b – A. Zygmunt
 • Klasa 1 – O. Piotrowska
 • Klasa 2a – E. Dmowska
 • Klasa 2b – G. Chmielewska
 • Klasa 3a – J. Molak
 • Klasa 3b – P. Zawadzka
 • Klasa 3c – M. Ciesielska
 • Klasa 4a – s. Aneta (J. Koziel)
 • Klasa 4b – K. Wrzołek
 • Klasa 5 – K. Strumińska
 • Klasa 6a – B. Tombarkiewicz
 • Klasa 6b – K. Boguszewska
 • Klasa 7a – J. Płochocka
 • Klasa 7b – B. Nowak

t kamienicaKulek to główny bohater spektaklu, który wraz z kolegami i koleżankami poznaje zasady właściwego zachowania się na drodze i w środkach transportu miejskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest to ogromna, włochata kula z błyskotliwym poczuciem humoru. Mieliśmy przyjemność poznać Kulka podczas spektaklu w teatrze Kamienica, do którego wybraliśmy się 18 września. Cała przygoda dostarczyła nam dużo radości i śmiechu. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego nie można wchodzić do tramwaju w rolkach, jak korzystać z numeru ratunkowego 112 i  dlaczego tak ważne są przepisy ruchu drogowego. Przy okazji przebyliśmy naszą pierwszą grupową przejażdżkę autobusową.....i spisaliśmy się na "szóstkę".

21 września 2017 roku dzieci z klasy 2a, 2b i 3b pojechały do Ośrodka Edukacji Technicznej „PINOKIO” w Słomczynie, aby poznać  tajemnice drewna.
Na początku dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznały również budowę drzewa, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących lasu i mieszkających tam zwierząt, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni, gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się z drewna różne przedmioty np. ramy okienne, meble, figurki. Dzieci miały również możliwość zobaczyć jak wyglądała praca w zakładzie stolarskim 100 lat temu. Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające i sprawdzające zdobytą przez dzieci wiedzę.
Następnie dzieci udały się do drewnianej chatki, w której przygotowano ognisko, na którym każdy mógł upiec pyszne kiełbaski. A  po posiłku każde dziecko wykonało obrazek z drewna z wykorzystaniem sklejki, trocin, kory, wiórek. Dzieci wróciły do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami uśmiechami na twarzach. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana.

b przelajowe

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych oraz sztafecie odbywających się w Parku Szymańskiego. Anna Rybałko, Franciszek Szlenkier oraz Maciej Piotrowski z klasy 6B zakwalifikowali się do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Finały odbędą się 5 października 2017 roku. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki.

 

 

s szkoly

Dnia 27 września 2017 r. obchodziliśmy Święto Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Księdza Piotra Skargi. Kolejny raz upamiętniliśmy rocznicę jej powstania i nadania jej imienia wielkiego polskiego kaznodziei. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, tym razem koncelebrowaną przez Ks. Zdzisława Rogozińskiego z parafii p.w. Dobrego Pasterza na Woli. Oprawę muzyczną eucharystii przygotował zespół muzyczny „Kefas” pod kierunkiem p. Barbary Jurczyk. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Przyrzeczenie, które zostało złożone wobec Pana Boga, dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców oraz innych gości miało olbrzymią wartość. Kolejnym bardzo ważnym elementem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego patrona Ks. Piotra Skargi.
Kolejnym elementem świętowania była doniosła uroczystość w sali gimnastycznej. Było to wręczenie zaświadczeń awansu zawodowego oraz nagród dla nauczycieli. Ks. Dyrektor Sylwester Jeż wręczył także stypendia naukowe uczniom klas 4 - 6 i gimnazjalistom. Gromkie brawa i gratulacje wprowadziły nas w nastrój dalszej części obchodów. Uczniowie klas siódmych oraz czwartych otrzymali przypinki potwierdzające ich przynależność do projektu pt.: „Mały patriota”. Uczniowie wyrazili chęć podjęcia się zobowiązań płynących z przynależności do projektu zakładającego całoroczną pracę w zdobywaniu sprawności rozwijających poczucie patriotyzmu.
Następnie wszyscy zebrani udali się na poczęstunek. Czekamy z niecierpliwością na kolejny wspaniały rok funkcjonowania naszej szkoły.

pinokio 06 października 2017 roku klasa 0a i 0b pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie.
Skąd się biorą deski, z których robimy meble? Kim jest stolarz, a kim drwal? Jakie są rodzaje lasów? Gatunki drzew występujących w polskim lesie? A może do czego wykorzystać wióry? Jak powstają ekologiczne prace techniczne? Na te wszystkie pytania dostały odpowiedzi nasze „zeróweczki”. A w dodatku uczyły się współpracy oraz twórczego działania. Jakby tego wszystkiego było mało, gospodarze zadbali również o „brzuszki” naszych dzieciaczków i ugościli kiełbaskami z ogniska.

13 października pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio”. Tam odbyła się bardzo ciekawa lekcja o lasach i drzewach. Następnie pan stolarz zaprosił nas do warsztatu, gdzie założyliśmy okulary ochronne i słuchawki, aby bezpiecznie uczestniczyć w zajęciach. Zobaczyliśmy jak pracują maszyny stolarskie. Póżniej obejrzeliśmy dawne narzędzia stolarskie. Najbardziej zapadła nam w pamięć piła „moja-twoja”. Na koniec odbyło się ognisko oraz zakupy w sklepiku z drewnianymi pamiątkami. Chętnie wrócimy do „Pinokia” w kolejnym roku.

d naucz 1Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. W Polsce święto to, jest obchodzone 14 października. W tym roku przypada w sobotę. W naszej szkole 12 października odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Uczniowie klasy 2b przygotowali ją w formie koncertu życzeń z humorem. W uroczystości wzięli też udział rodzice uczniów z klasy 2b, którzy po zakończonej akademii podziękowali wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud i serce ,jakim obdarzają ich pociechy. W dowód wdzięczności uczniowie odznaczyli wszystkich nauczycieli przygotowanymi orderami.

d nauczyciela 2Pełen humoru był w tym roku apel dla klas 4 - 7 z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 7b (występujący) konsekwentnie przypominała w nim to, że dzień 14 października to nie tylko święto Nauczycieli, ale również innych pracowników szkoły no i przede wszystkim samych uczniów. W związku z tym w przedstawieniu znalazły się scenki z codziennego życia szkoły (m.in. lekcje języka polskiego i przyrody, ale i przerwy między zajęciami), humorystyczne, ale niosące ze sobą sporo mądrości - wiersze, nie zabrakło też nowatorskich pomysłów. Mowa chociażby o niezbędniku pedagoga czyli o zestawie rzeczy, bez których nauczyciel po prostu obejść się nie może (m.in. lornetka, lusterko wsteczne, nauszniki, młotek sędziowski - do uciszania rozbrykanej klasy i zestaw tabletek uspokajających). Żywe reakcje publiczności były najlepszym dowodem na to, że przedstawienie przygotowane przez klasę 7b (pod kierunkiem p. Beaty Nowak i p. Barbary Tombarkiewicz) po prostu się podobało. Na koniec nie zabrakło podziękowań i życzeń dla tych, którzy mają wpływ na sprawne funkcjonowanie i dobrą atmosferę w szkole czyli właściwie dla WSZYSTKICH, bo przecież atmosferę tworzą LUDZIE ..."

m kolei 7a17 października 2017 roku uczniowie klasy 7a pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Płochockiej oraz p. Justyny Chuść wzięli udział w wyjściu integracyjnym do domu zagadek oraz do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.
Początek wycieczki odbył się przy ul. Zwrotniczej 6. Dom Zagadek VR w Warszawie to idealne miejsce na nietypowe spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi jak również znakomity pomysł na szkolne wyjścia integracyjne. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na 4 grupy. Każda grupa otrzymała przydział do pokoju: Pegazus, Polana, Poza światem i Pokój zagadka. Zostaliśmy zamknięci na 60 minut w naszych pokojach. Współpracując i używając logicznego myślenia rozwiązywaliśmy zawiłe zagadki. Idealnie przemyślane pokoje, elementy zaskoczenia, elementy WOW, nietuzinkowe łamigłówki, sprawiły że intrygująca zabawa wciągnęła nas bez pamięci.
Podekscytowani i zadowoleni, wybraliśmy się na krótki spacer prowadzący do kolejnego etapu naszej wycieczki, której celem był udział w lekcji muzealnej dotyczącej powstawania Kolei. Dowiedzieliśmy się, że w 2016 roku muzeum zostało zlikwidowane i przejęte przez „Stację Muzeum”. Stacja Muzeum gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie i… największą atrakcję, czyli pociągi. Największe wrażenie zrobił na nas Skansen znajdujący się na tyłach budynku. Zobaczyliśmy lokomotywy, pociąg pancerny, pociągi osobowe, wagony salonowe oraz drezynę. Dzięki Pani przewodnik mogliśmy przenieść się w okres powstawania i rozwoju kolei. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tych miejsc.

Pozdrawiamy klasa 7A

muz. salezjanowKlasa IVa z s. Łucją i z s. Anetą była 17.10 w Muzeum Misyjnym. Ojciec Salezjanin, Ks. Marek Kowalski, Przybliżył dzieciom tajniki pracy misjonarzy, szczególnie w Afryce. Podobała się wszystkim historia o przygodach wśród plemienia Masajów. Obejrzeliśmy wiele pięknych eksponatów pochodzących z różnych kontynentów. Być może w przyszłości ktoś z nas wyjedzie na misje.

 

 

3a kampinosW piękny październikowy dzień klasa IIIa wyruszyła na całodniową wycieczkę do jednego z Parków Narodowych - Puszczy Kampinoskiej. Ten kompleks leśny położony blisko Warszawy jest nazywany "płucami stolicy". Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum KPN. Pani leśnik opowiedziała nam ciekawe informacje o zwierzętach i roślinach Puszczy. Następnie wyruszyliśmy na ścieżkę dydaktyczną by poznać warstwy lasu. Mieliśmy lornetki, szkła powiększające, mogliśmy obserwować z bliska i z daleka. Po spacerze czekał nas odpoczynek przy ognisku, zjedliśmy tam pyszne kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki. Kolejnym miejscem do którego udaliśmy się była Żelazowa Wola i Dom Urodzenia jednego z wielkich Polaków - Fryderyka Chopina. Zaopatrzeni w mapy spacerowaliśmy po ogrodach podziwiając złotą polską jesień i słuchając utworów Chopina. Zadowoleni, dotlenieni, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

d bullerbynDnia 19.10.2017 r. klasa IIIb wybrała się do teatru Syrena na spektakl p.t. "Dzieci z Bullerbyn”. Przedstawienie opowiadało o przygodach sześciorga dzieci: Lisy, Lassego, Bossego, Anny, Britty i Ollego. Najbardziej podobało mi się jak Lisa i Anna robiły zakupy. Dziewczynki poszły do sklepu bez listy zakupów i ciągle czegoś zapominały i musiały się kilka razy wracać. Bardzo podobała mi się rola dziadka, ponieważ był bardzo śmieszny, szczególnie gdy udawał głuchego. Aktorzy mieli bardzo ładne stroje, które przypominały stroje z tamtych czasów. Przedstawienie było bardzo ciekawe zarówno dla dzieci, które już czytały tą książkę, jak i tych, które jeszcze jej nie czytały. Przedstawienie bardzo mi się podobało.


Warszawa 31.10.2017r.

Niedawno byłam z klasą na wycieczce w teatrze Syrena na przedstawieniu pod tytułem „Dzieci z Bullerbyn”. Sztuka podobała mi się, ponieważ aktorzy dobrze odegrali role i mieli różne przygody.
Najbardziej zaciekawiła mnie historia jak Lisa i Anna były na zakupach i śpiewały śmieszną piosenkę, która brzmiała tak: „Kawałek kiełbasy dobrze wysuszonej”. Podobało mi się też jak wszystkie dzieci z Bullerbyn bawiły się w chowanego. Britta schowała się w ubraniach i wygrała.
Ogólnie przedstawienie było bardzo ciekawe.

Ania Żak


19.10.2017 r.
Wycieczka klasy 3b do Teatru Syrena na spektakl pod tytułem ,,Dzieci z Bullerbyn'' w oparciu o książkę Astrid Lindgren o tym samym tytule.

Zaczęło się zwyczajnie. Rano o godzinie ósmej pomodliliśmy się i ruszyliśmy w drogę. Jechaliśmy autobusem kilka przystanków, aż w końcu dotarliśmy na miejsce. Pani Basia zaprowadziła nas do szatni, gdzie mieliśmy się rozebrać; potem powoli udaliśmy się na widownię. Gdy zabrzmiał ostatni dzwonek byłam bardzo ciekawa co będzie dalej... W spektaklu występowały osoby dorosłe, które udawały dzieci. Szczerze mówiąc świetnie im to wychodziło. Szkoda tylko że nie było mojej ulubionej scenki:). Poza tym było bardzo miło, wesoło, zabawnie i przede wszystkim śmiesznie.
Kiedy nadszedł czas przerwy chyba wszyscy uznali, że najśmieszniejszy był dziadziuś, ponieważ ciągle wymyślał nowe dowcipy. Bardzo nam się podobała pierwsza część ale byliśmy bardzo ciekawi drugiej... Gdy się skończyło całe przedstawienie poszliśmy do szatni przebrać się i po chwili znów byliśmy na dworze. Do szkoły wróciliśmy autobusem. Wszyscy uznali, że spektakl był świetny. To była wspaniała wycieczka.

Helena Działak

3a powazki27 października uczniowie klasy IIIa wybrali się na spacer na Stare Powązki. Pan Piotr Kosmala, który był naszym przewodnikiem, pokazał uczniom fragment starej Warszawy, przybliżył historię miejsca. Wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła św. Karola Boromeusza, obejrzeliśmy tablice katyńskie, zobaczyliśmy grób rodziców F. Chopina, Marii Kownackiej, autorki Plastusiowego pamiętnika, Stanisława Jachowicza, autora Chorego kotka oraz Bajek i powiastek. Przeszliśmy przez katakumby oraz zatrzymaliśmy się przy Alei Zasłużonych. Odnaleźliśmy grób Czesława Janczarskiego, autora Misia Uszatka. Przy każdym miejscu zapaliliśmy symboliczny znicz, odgarnęliśmy liście i posłuchaliśmy ciekawych historii. Spacer zakończył się przy pomniku Electio Viritim - miejscu pierwszych elekcji królewskich.

W dniu 27 października klasa VIb była na wyjściu integracyjnym do „Domu zagadek”. Klasa podzielona na trzy grupy została zamknięta na całe 60 minut w trzech pokojach. Pierwsza grupa weszła do pokoju „Poza światem”, gdzie przemienili się w grupę turystów, która cumuje na bezludnej, nie oznaczonej na mapie, wyspie. Dziewczynki postanowiły wejść do pokoju o nazwie „Pegazus”, gdzie przeniosły się do  wnętrza 8-bitowego świata, a żeby się wydostać, muszą dokończyć rozgrywkę, którą ktoś zaczął dawno temu… Trzeci pokój to pokój „Zagadka”, gdzie wszystko było jedną wielką zagadką i niespodzianką. Wszyscy świetnie się bawili podczas rozwiązywania zadań i szukaniu haseł oraz kodów. Po wyczerpującej zabawie wszyscy ze smakiem zjedli pizzę w pizzerii.

6 listopada dzieci z klasy 2a udały się na Cmentarz Powstańców Warszawy. To największy cmentarz wojenny w Europie. Spoczywają tu prochy ok. 100 tysięcy osób poległych w czasie Powstania Warszawskiego – ludności cywilnej i żołnierzy.
Oddaliśmy hołd poległym, modląc się i zapalając znicze pod pomnikiem Polegli Niepokonani, u stóp którego znajduje się tablica, na której odczytaliśmy napis: „W tym miejscu spoczywają prochy ponad 50 tysięcy Polaków, cywilnych mieszkańców Warszawy oraz żołnierzy Armii Krajowej, poległych za wolność Ojczyzny zamordowanych przez Niemców podczas powstania warszawskiego w sierpniu i wrześniu 1944r." 
Następnie zwiedziliśmy cmentarz i jego najbliższe otoczenie. W alei głównej Parku Powstańców Warszawy, niedaleko od monumentu Polegli Niepokonani zwróciliśmy uwagę na kamienną tablicę wystawioną ku czci harcerzy Szarych Szeregów poległych w czasie II wojny światowej i w Powstaniu Warszawskim. Ogromne wrażenie zrobiła też na nas wystawa plenerowa „Zachowajmy ich w pamięci”, złożona z 96 białych brył, z nazwiskami blisko 60 tysięcy warszawiaków, poświęcona ofiarom cywilnym powstania warszawskiego w Parku Powstańców Warszawy. Obok imion i nazwisk ofiar widnieje data urodzenia oraz ostatnie miejsce ich pobytu lub zamieszkania.
Ta wycieczka była dla dzieci nie tylko doskonałą okazją aby wzbogacić wiedzę o swoim mieście i mieszkańcach, których już nie ma, ale także bardzo ważną lekcją wychowania patriotycznego.

Dnia 9 listopada 2017 r. w Galerii Porczyńskich przy  Placu Bankowym odbył się kolejny już Koncert Galowy towarzyszący wręczeniu nagród laureatom XV Konkursu Poezji Patriotycznej. Obok wspaniałych wykonawców, recytujących nagrodzone wiersze, wystąpił zespół muzyczny „Serafinki”. Mali śpiewacy zaprezentowali cztery piosenki religijne: „Gdyby wiara twa była jak gorczycy ziarno”, „Anioł Stróż”, „Jestem Twój! Amen” i „Uśmiechnij się”. Choć dla wielu z nich było to pierwsze tak poważne wystąpienie, to trema towarzysząca na początku koncertu szybko opuściła naszych artystów. Mamy nadzieję, że godnie reprezentowali Katolicką Szkołę Podstawową im.Ks. Piotra Skargi. A czy podobało się naszym gościom?....Zobaczcie sami.

lekcja wf16 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły w składzie: klasa 4a, 4b, 5, 6a, 6b uczestniczyli w największej lekcja WF-u organizowanej na warszawskim Torwarze. W tym roku wzięło w niej udział udział ponad 8 tysięcy dzieci. Uczniów do aktywności zachęcali na warszawskim Torwarze - jak co roku - słynni sportowcy, w tym m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, były hokeista Mariusz Czerkawski, czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, byli siatkarze Paweł Zagumny i Łukasz Kadziewicz oraz złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarstwie Natalia Madaj. Uczniowie zadowoleni z licznymi autografami i uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

m etnograficzne21 listopada klasa 5 wybrała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę klasową. Po krótkiej podróży autobusem i metrem znaleźliśmy się w Muzeum Etnograficznym. Tu byliśmy umówieni na warsztaty rękodzielnicze "Malowane na szkle". Zanim przeszliśmy do praktyki, najpierw wysłuchaliśmy krótkiego wykładu - w końcu wycieczka musi być kształcąca. Pani, która prowadziła zajęcia, wyjaśniła nam, że technika malowania obrazów na szkle była bardzo popularna w dawnej Polsce, szczególnie na wsi. Dominowały obrazy o tematyce religijnej i ... zbójnickiej, ale trafiały się też motywy roślinne. Każdy otrzymał potem swoje szkoło, pędzel i marker do konturów oraz zestaw farb i kilka wydrukowanych wzorów do wyboru: papugi, kwiaty, zbójnicy, anioły. Musieliśmy wykonać czarne kontury, potem starannie nanieść kolory, obrócić obrazek i gotowe. Pracy było przy tym dużo, ale efekt był tego wart. I mamy gotowe upominki dla bliskich:-)

t syrena22 listopada dzieci z klasy 2a wybrały się do Teatru Syrena na przedstawienie: „Dzieci z Bullerbyn”, opartego na motywach powieści Astrid Lindgren o tym samym tytule. Dzięki aktorom widzowie przenieśli się do małej szwedzkiej wioski Bullerbyn, co po polsku znaczy Hałasowo. Nazwa wywodzi się stąd, że mieszkające tam dzieci lubią różne żarty, psikusy, i czynią przy tym wiele hałasu. Głównymi bohaterami są: Lisa, Bosse, Lasse, Britta, Anna i Olle zamieszkujący trzy sąsiadujące ze sobą zagrody. Aktorzy odgrywający ich role włożyli wiele wysiłku, aby zaciekawić i rozśmieszyć. Wszyscy bawili się doskonale. Na zakończenie spektaklu aktorzy pięknie podziękowali widzom za przyjście do teatru i obejrzenie tego, co przygotowali. Zachęcali publiczność do przeczytania powieści „Dzieci z Bullerbyn”. Jesteśmy przekonani, że wielu z nas sięgnie po tę lekturę.

caritasDnia 30 listopada pięć uczennic z VII b należących do koła Caritas wraz z s. Rozalią brały udział w inauguracji  XXIV edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które odbyło się w Caritas Polska. Celem akcji jest sprzedaż świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Tegoroczne hasło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom brzmi: „Miłosierdzie jest jedno”. Wyraża ono ekumeniczny charakter tej inicjatywy, gdyż jest ona podejmowana przez organizacje charytatywne zarówno z kościoła katolickiego, jak i ewangelicko - augusburskiego, ewangelicko - reformowanego, czy prawosławnego. Niezależnie od wyznania można czynić miłosierdzie, które jest solidarnością z tymi, którzy borykają się z różnymi trudnościami, potrzebują pomocy, współczucia i życzliwości.

ceramika 7aMikołjakowe wyjście klasy 7a wraz z wychowawczynią p. Jolantą Płochocką oraz p. Justyną Chuść miało miejsce 6 grudnia 2017r. Ten dzień spędziliśmy wspólnie na warsztatach malowania ceramiki. Warsztaty odbyły się w pracowni „Madebyyou” przy ul. Górskiego 6 w Warszawie. Spotkanie prowadziła przemiła pani, która tworzy wspaniałe wytwory, opowiedziała nam o ceramice i procesie jej zdobienia. Poznaliśmy rozmaite techniki malowania i zdobienia. Każdy z nas dostał kubek i rozpoczęliśmy malowanie. Śmiechu było sporo, złapaliśmy za pędzle z zapałem i bardzo wczuliśmy się w tworzenie wzorów. Było to dla nas kreatywne zajęcie. Nowe umiejętności zawsze pozytywnie wpływają na samopoczucie, a zrobienie czegoś samodzielnie poprawia pewność siebie. Spędzanie takiego czasu z klasą sprawiło nam ogromną radość. Dziękujemy i mam nadzieję na więcej takich wycieczek.
Uczniowie klasy 7a

Prawdziwe królestwo słodkości odwiedzili niedawno uczniowie klasy 6a. Uczestniczyli oni bowiem w wyjątkowo przyjemnych warsztatach w Manufakturze Czekolady przy ul. Marszałkowskiej 9/15. Każdy uczestnik w ich trakcie mógł stworzyć z wybranymi dodatkami tabliczkę czekolady:-) Nie ukrywamy, że była to niewątpliwie największa i niezwykle aromatyczna atrakcja tych zajęć.
Uczniowie mieli też okazję poznać krok po kroku proces powstawania przepysznych brunatnych tabliczek, a oglądali prezentację na ten temat, popijając smaczną, mleczną, gorącą czekoladę. Mniam, mniammmmmmm
Była też degustacja ziarna kakao, od którego właściwie wszystko się zaczyna. Przy okazji warsztatów uczniowie mogli też obejrzeć pokaz ręcznego temperowania czekolady, a przed wyjściem zrobić przedświąteczne zakupy. Mimo że czas mija, nasz wspomnienia po wizycie w tym wyjątkowym miejscu, są nadal niezwykle słodkie ..."

Uczniowie klasy VIa i VIb już kolejny rok w ramach zajęć dodatkowych z przyrody oprócz podstawowych informacji na temat różnych krajów, poznają ich kuchnie.
W listopadzie udało się nam wyjść aby poznać smaki Turcji .
Kuchnia Turecka to nie tylko znany wszystkim kebab na cienkim czy grubym cieście (Uznawane w samej Turcji to najmniej tureckie danie ;))
Podobno  w samej Warszawie jest ponad 170 miejsc gdzie serwuje się  kebab i inne dania takie jak wegetariańskie falafele czyli kotleciki z mielonej ciecierzycy.
Znalezienie dobrej „kebabowni” często graniczy z cudem, nam się udało kebab, który jedliśmy niedaleko Szpitala Wolskiego bardzo nam smakował.
Podczas zajęć poznawaliśmy również  smaki Meksyku delektując się nachosami i salsą pomidorową oraz smaki Chin i tu zaszaleliśmy jedząc zupki chińskie made in. Knorr.
Około godziny 3 pm ;) piliśmy angielską herbatę i zajadaliśmy ciasteczka .
W zeszłym roku robiliśmy belgijskie gofry i jedliśmy francuskie rogaliki oraz croque monsieur czyli najbardziej znane francuskie tosty. 

Zapraszamy na zajęcia i życzymy Smacznych Świąt .
Kółko przyrodnicze

Początek strony