3a powazki27 października uczniowie klasy IIIa wybrali się na spacer na Stare Powązki. Pan Piotr Kosmala, który był naszym przewodnikiem, pokazał uczniom fragment starej Warszawy, przybliżył historię miejsca. Wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła św. Karola Boromeusza, obejrzeliśmy tablice katyńskie, zobaczyliśmy grób rodziców F. Chopina, Marii Kownackiej, autorki Plastusiowego pamiętnika, Stanisława Jachowicza, autora Chorego kotka oraz Bajek i powiastek. Przeszliśmy przez katakumby oraz zatrzymaliśmy się przy Alei Zasłużonych. Odnaleźliśmy grób Czesława Janczarskiego, autora Misia Uszatka. Przy każdym miejscu zapaliliśmy symboliczny znicz, odgarnęliśmy liście i posłuchaliśmy ciekawych historii. Spacer zakończył się przy pomniku Electio Viritim - miejscu pierwszych elekcji królewskich.