s narodowyW czasie, kiedy uczniowie 3-ich klas gimnazjum zmagali się z końcowymi testami, uczniowie klas 6a i 6b wybrali się na zwiedzanie PGE Narodowego (dawny Stadion Narodowy). W tym nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiekcie odbywają się nie tylko piłkarskie mecze, ale i imprezy motoryzacyjne oraz koncerty gwiazd światowego formatu.
W trakcie spaceru po stadionie -  w towarzystwie sympatycznej pani przewodnik - uczniowie mieli okazję zajrzeć do pomieszczeń strefy zawodniczej, np. do szatni, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się chociażby Christiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Mogli też obejrzeć sale, w których zawodnicy się relaksują czy korzystają z pomocy fizjoterapeutów oraz pomieszczenie służące do rozgrzewki przed wyjściem na murawę.
Wychowankowie mieli okazję również podziwiać rozmach budowli, płytę stadionu, oryginalny dach i inne rozwiązania konstrukcyjne z punktu widokowego nad ostatnimi, najwyżej położonymi rzędami siedzeń dla kibiców.
W trakcie oprowadzania po stadionie pani przewodnik zdradziła nam sporo ciekawostek z wiązanych z funkcjonowaniem obiektu na co dzień, m. in. dotyczących specyficznych upodobań, nietypowych zwyczajów  czy zachcianek znanych gości - bywalców PGN Narodowego (ale o tym cicho szaaaaaaaaa).
W dniu wycieczki pogoda dopisała, więc - oprócz wrażeń związanych ze zwiedzaniem obiektu - uczniowie mieli okazję nacieszyć się wiosennym słońcem i nieograniczonymi szkolnymi dzwonkami rozmowami na "świeżym" powietrzu.