Echa konkursu „Wpatrzeni w patrona”, mimo, iż ten odbył się w lutym są ciągle żywe, a to za sprawą nagród, jakie wywalczyli nagrodzeni uczniowie. Tak, jak co roku nagrodą dla nagrodzonej klasy była darmowa, całodoniowa wycieczka.
W kategorii klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej, zważywszy na poziom i zaangażowanie całej klasy w przedstawiane zagadnienie z życia patrona, Jury zadecydowało, że nie przyznaje nagrody za pierwsze miejsce. Ich zdanie, wszystkie klasy zasługiwały na wyróżnienie.
Tak się stało. W dniu 23 kwietnia wszystkie klasy 1 - 3 Szkoły Podstawowej wraz z klasami 0, odwiedziły „Dolinę Bobrów”. Radości dzieci było, co nie miara. Wsród atrakcji, jakie je czekały na miejscu było min.: przetwórstwo koziego i krowiego mleka, wyroby ze słomy, poszukiwanie skarbów i ognisko z własnoręcznie wypieczonymi kiełbaskami.
Wiedza o Patronie, jaka zostanie w głowach najmłodszych jest bardzo ważna, ale równie istotne jest zgłebianie tajemnic wiejskiego i rolniczego świata, czego mogli doświadczyć nasi milusińscy. Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, tak chęć zdobycia równie ciekawej nagrody w następnej edycji konkursu już napędza naszych uczniów do myślenia o konkursie.