01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

maki lasW październiku, korzystając z ładnej jesiennej pogody, przedszkolaki z grupy Maki odwiedziły Lasek na Kole. Sympatyczny leśnik, pan Adrian opowiedział przedszkolakom o mieszkańcach lasu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu i zwyczajach zwierząt oraz spacerowały po ścieżkach w poszukiwaniu leśnych skarbów.

 

 

poczta liliePrzedszkolaki z grupy „Lilie”, w ramach uczestnictwa w akcji w „Wymianie pocztówkowej” pomiędzy przedszkolami z całej Polski i nie tylko, wybrały się do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Celem spaceru było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek, laurek i listów. Jest to doskonały sposób na zapoznanie dzieci z tradycją i kulturą innego regionu. Wizyta ta była również okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

salatka jarzynowa lilieW ramach zajęć dydaktycznych dzieci z grupy „Lilie” zamieniły się w małych kucharzy przyrządzając wspólnie pełną witamin sałatkę jarzynową. Przedszkolaki poznały smak, zapach i wygląd niektórych składników. Podczas wykonywania sałatki przestrzegały zasad bezpieczeństwa i higieny. Sałatka była naprawdę pyszna, a mogli się o tym przekonać nie tylko jej wykonawcy, a także pracownicy przedszkola i dzieci z innych grup, którzy zostali nią poczęstowani.

k rozancowyPaździernik jest miesiącem modlitwy różańcowej, dlatego dzieci z grupy „Lilie” wzięły udział w konkursie wewnątrzgrupowym na „Najpiękniejszy różaniec” zorganizowanym przez nauczycielki: panią Paulinę Pilzak i Natalię Wyczałkowską. Najciekawsze prace zostały nagrodzone, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplom i upominki. Prace konkursowe możemy podziwiać na wystawie zorganizowanej w przedszkolu.

 

d edukacjiDzień 14 października to Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Fiołki przygotowały uroczysty występ dla wszystkich pracowników przedszkola. Czterolatki śpiewały piosenki, tańczyły i pięknie recytowały wiersze. Niejednej pani łezka zakręciła się w oku. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie paniom samodzielnie wykonanych prezentów.

 

 

owocowe szaszlykiDzieci z grupy Lilie wiedzą, co jest smaczne i zdrowe. Podczas zajęć o zdrowym odżywianiu, wraz z paniami, wykonały pyszne i pięknie wyglądające owocowe szaszłyki.

 

 

 

 

s patronaJak co roku, w naszym przedszkolu, uroczyście obchodzony jest Dzień Patrona Świętego Franciszka. Dlatego w październiku, dzieci ze wszystkich grup, spotkały się, żeby wspólnie świętować. Na początku odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola. Później dzieci obejrzały krótką bajkę na temat postaci Świętego Franciszka. Były też zabawy i konkursy.

 

 

spotkanie muzykaPrzedszkolaki bardzo lubią muzykę. Podczas edukacyjnych spotkań muzycznych dzieci poznają nowe, interesujące wiadomości na temat muzycznych zagadnień. Słuchają ciekawych utworów, bawią się i tańczą. Podczas interaktywnej zabawy poznają niezwykły świat muzyki.

 

 

alpakiPod koniec września, kiedy już wszystkie dzieci na dobre zadomowiły się w przedszkolu, przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu. Tym razem odwiedziły nas dwie sympatyczne i piękne alpaki. Aniołek i Pierniczek, bo tak się nazywały zwierzęta, od razu przypadły do serca wszystkim dzieciom. Każdy mógł pogłaskać alpakę, posłuchać jej dźwięcznego głosu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat.

 

muzyczne wedrowkiDnia 27 września 2017 roku zostaliśmy zaproszeni w niezwykłą muzyczną podróż po Europie.  Artyści z grupy Bel Canto zapoznali dzieci z popularnymi europejskimi miastami i ich stolicami. Dzieci poznały najważniejsze zabytki i tradycje typowe dla poszczególnych krajów. Podczas interaktywnej zabawy wszystkie przedszkolaki tańczyły, bawiły się i uczyły nowych interesujących rzeczy o świecie.

 

 

makieta warszawyDzieci z grupy Konwalie utworzyły makietę Warszawy. Cała grupa mogła liczyć na wsparcie rodziców. Dzięki wspólnym wysiłkom i pomysłom przedszkolaków i ich rodziców powstała miniatura współczesnej stolicy Polski.

 

 

 

Początek strony