jaselkaUroczystość Trzech Króli tradycyjnie już obchodziliśmy w naszym Zespole Szkół celebrując Eucharystię, przyglądając się jasełkom i łamiąc się opłatkiem. Ksiądz Proboszcz mówił podczas homilii o mądrości Trzech Magów, którą winniśmy naśladować.Przedstawienie przygotowane przez naszą scholę i koło teatralne ukazywało jak Nowo Narodzony przemienia życie współczesnych ludzi. Kolędy śpiewane razem w kościele pomogły nam wejść w przedziwną atmosferę jedności, która pozwoliła Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom życzyć sobie nawzajem, żeby rozpoczęty już rok 2006 okazał się rokiem łaski od Boga. Spóźnione, ale serdeczne życzenia imieninowe otrzymał również nasz Ksiądz Dyrektor Sylwester Jeż. Niech Pan Jezus nam wszystkim błogosławi!

Opłatek szkolny
6 stycznia, w Uroczystość Trzech Króli spotkaliśmy się wszyscy: rodzice, nauczyciele, uczniowie, by tradycyjnie już przełamać się opłatkiem i złożyć sobie noworoczne życzenia. Najpierw uczniowie klasy I gimnazjum przedstawili Jasełka w nowoczesnej wersji. Później była chwila na wspólne kolędowanie, po którym odbyła się uroczysta Msza Święta. W szkole czekał już na nas smaczny poczęstunek, a wszyscy mieliśmy czas na życzenia i chwilę rozmowy.