W dniu 9 lutego 2006 r. z okazji Światowego Dnia Chorego, 13 osobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum i Liceum odwiedziła chore dzieci, przebywające na Oddziale Rehabilitacji Ortopedycznej w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Lindley’a w Warszawie. Byliśmy tam mile oczekiwanymi gośćmi. Przywitała nas Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych mgr Anna Woźnica wraz z innymi pracownikami szkoły. Większość dzieci była po męczących ćwiczeniach, ale z radością nawiązywała rozmowę, ciesząc się i dziękując za słodkości, maskotki i prace plastyczne przygotowane przez uczniów klasy II i III Szkoły Podstawowej. Nawet te najstarsze – siedemnastolatki, wiele miesięcy spędzające w szpitalu z racji swego schorzenia (skolioza, nierówność kończyn), cieszyły się ogromnie z upominków, a jeszcze bardziej z rozmowy z naszymi licealistami. Na prośbę uczniów przedłużyłam nieco odwiedziny, by nie skąpić radości chorym dzieciom, od których mogliśmy nauczyć się pogodnego przyjęcia trudu cierpienia, często trwającego wiele lat. Zostaliśmy zaproszeni do ponownych odwiedzin, nie tylko jeden raz w roku. Dziękuję Bogu za wszystkie dary tego dnia.

pielęgniarka
Irena Banach