festiwal nJak co roku, także i w tym, w naszej szkole, w dniach 1 - 3 kwietnia, odbył się VI Szkolny Festiwal Nauki. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał p. prof. Jemielity.
W tym czasie mogliśmy poszerzać swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata, odległej, choć powoli odkrywanej Galaktyki oraz „przyziemnych” sytuacjach lotniczych i o wielu innych, ciekawych zagadnieniach. Wykłady prowadzili nasi koledzy i koleżanki oraz Profesorowie, uczący w naszej szkole. Na koniec jednej z wielu prezentacji, której hasło przewodnie brzmiało: W trzy dni dookoła świata, były pytania testowe. Za każdą poprawną odpowiedź można było otrzymać słodkie niespodzianki. W tych dniach rozwijaliśmy się także muzycznie, poprzez słuchanie muzyki indyjskiej, klasycznej, skończywszy na wykonawcach XX wieku.
Festiwal był wzbogacony o pokazy zorganizowane przez Centrum Nauki Kopernik. Prowadzący studenci udowodnili nam istnienie aerodynamiki, przeprowadzając ciekawe i zaskakujące doświadczenia.
Następny Festiwal Nauki już za rok.