orszakSzanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Warszawski Orszak Trzech Króli 2011 przeszedł do historii. Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi po raz pierwszy uczestniczył w tym wspaniałym wydarzeniu. Szczególnie serdecznie pragnę podziękować uczennicom i uczniom, którzy brali czynny udział w Orszaku. Szkołę Podstawową reprezentowało 42 dzieci w orszakach azjatyckim i afrykańskim. Bardzo liczny był udział uczniów naszego Gimnazjum. Jako wolontariusze 74 gimnazjalistów rozdawało śpiewniki i korony mieszkańcom Warszawy – widzom i uczestnikom orszaku. Oprócz uczniów udział w orszaku wzięli nauczyciele i rodzice naszej szkolnej społeczności, którzy oprócz opieki nad dziećmi nieśli chorągwie przed orszakiem azjatyckim, a także zagrali bardzo istotne aktorskie role. Państwo Ewa, Grzegorz i Jan Janiczakowie reprezentowali Świętą Rodzinę, a Martin Bol Deng Aleu był królem orszaku afrykańskiego. W ulicznej inscenizacji siedem mam wcieliło się w role Aniołów dzielnie walcząc z mocami ciemności. Z naszych rodziców rekrutowała się również para diabłów w wymyślonych przez nich samych strojach.
Wielkie wyrazy uznania i podziękowania kieruję pod adresem p. Katarzyny Sieńkowskiej i p. Barbary Ambroż za przygotowanie przepięknych strojów.
Wszystkim zaangażowanym w projekt bardzo gorąco dziękuję.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji filmowej oraz aktualności na stronie www.orszak.org

Venite Adoremus – przybiliśmy złożyć pokłon betlejemskiej Dziecinie. Jestem przekonany, że hasło tegorocznego orszaku zostało w pełni wypełnione, przez nasze dzieci, nauczycieli i rodziców. Mam nadzieję, że orszak był dla nas wszystkim radosnym przeżyciem, a jednocześnie okazją do pokazania głębokiej wiary w przyjście i objawienie Zbawiciela całemu światu. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne i aktywne uczestnictwo w tej społecznej inicjatywie.
Zapraszam na Orszak Trzech Króli 2012.

Maciej Jarszewski
Koordynator Projektu KZE