Jedną z ostatnich w tym roku szkolnym imprez szachowych był III Białołęcki Turniej Rodzinny w Szachach (21 - 22 maja 2011 r.). Nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację – 9 zawodników pod dowództwem opiekunka kółka szachowego, p. Józefa Czornieja. Startowali: Łukasz Tomaszuk (IIb), Antosia Czorniej (IIb), Mateusz Węgrzyn (IIIb), Andrzej Sperkowski (IIIb), Michał Rozbiewski (IIIb), Staś Partyka (IIIa), Przemek Czarkowski (IIIa) oraz debiutant Krzyś Dyba (IIIa).
Walki odbyły się w kategorii „gimnazjaliści i starsi”. Liczyła ona 30 zawodników z różnych miejscowości Mazowsza. Po, jakże by inaczej, zaciętych, dwudniowych walkach ogłoszono wyniki. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w kategorii „gimnazjum”! Indywidualnie: Antosia Czorniej zajęła I miejsce w kategorii kobiet, Łukasz Tomaszuk zajął II miejsce w kategorii juniorów. Ogółem w pierwszej dziesiątce zawodników znalazło się aż 5 naszych reprezentantów! Radość była ogromna. Poczuliśmy się zintegrowani, dumni, pełni optymizmu co do naszych umiejętności. Wyprawa nasza zakończyła się zupełnie inaczej niż ta Napoleona z 1812 r.