hiszpaniaW dniach 12 – 25 sierpnia 2011 roku trzynastu uczniów naszej szkoły po raz pierwszy pojechało na obóz językowo - sportowy do Hiszpanii (Parque Natural del Carrascal de la Font Roja, okolice Alicante). Celem obozu było odkrywanie Boga w naturze, dzielenie się wspólnymi doświadczeniami, wymiana kulturalna i porozumiewanie się w języku angielskim.
Pierwszego dnia pobytu w Hiszpanii mieliśmy okazję zwiedzić piękne portowe miasto Alicante, muzeum archeologiczne MARQ, podziwiać widoki na całe miasto z zamku Santa Barbara oraz spędzić aktywnie czas nad morzem. Pobyt uczniów na obozie był zaplanowany co do minuty. Uczniowie polscy oraz hiszpańscy wspólnie spędzali czas na zabawach i warsztatach. Codziennie odbywały się inne zajęcia sportowe: zabawy integracyjne w terenie, zabawy wodne, basen, zjazd na linie, wycieczki rowerowe, spacery po górach czy gry olimpijskie. Uczniowie mieli również okazję spać pod namiotami i spróbować spływu pontonem (rafting). Przełomowym momentem podczas którego młodzież polska i hiszpańska integrowały się był festiwal w czasie którego uczniowie wspólnie, pod okiem opiekunów przygotowywali przedstawienia, skecze oraz quizy. Do innych aktywności należały: nauka wiązania węzłów, robienie miodu, robienie masek, sadzenie drzew na terenie obozu, przygotowywanie torebek aromatycznych czy gotowanie. W czasie pobytu odwiedziliśmy średniowieczny rynek w Bañeres, gdzie odbywał się mały pokaz uliczny, oraz niewielką miejscowość Alfafara gdzie zorganizowana była gra na orientację w którą zaangażowani zostali mieszkańcy.
Podczas całego pobytu mieliśmy okazję poznać kuchnię hiszpańską oraz hiszpański żywy i energiczny temperament. Uczniowie polscy i hiszpańscy bardzo się zaprzyjaźnili. Obóz pełen był przeróżnych aktywności, uczniowie poznali tamtejszą kulturę, mieli też okazję sprawdzić swoje zdolności językowe w rozmowach z rówieśnikami i opiekunami z Hiszpanii.

Opiekę podczas całego wyjazdu sprawowały pani Jolanta Masłowska i Agnieszka Wojtasiak.