pultuskW ramach obchodów Roku ks. Piotra Skargi piątka naszych gimnazjalistów, w towarzystwie trójki nauczycieli, pojechała do Pułtuska. Cel był dwojaki. Dwie uczennice odebrały dyplomy i nagrody za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem: Ksiądz Piotr Skarga - nauczyciel miłości Ojczyzny, przeznaczony dla młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, noszących imię Księdza Piotra Skargi. Prace Pauliny Markowskiej z klasy IIIc (miejsce I) oraz Karoliny Kowalskiej z klasy IIIb (miejsce II) okazały się bezkonkurencyjne. Pozostali uczniowie: Magda Welik, Agnieszka Zamojska i Daniel Płonka, wraz ze sztandarem nasze szkoły godnie nas reprezentowali w uroczystościach ku czci Ks. Piotra Skargi, zorganizowanych m.in. przez Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku, inicjatora wspomnianego Konkursu Literackiego. Po Mszy Świętej w Bazylice Kolegiackiej, nasz poczet sztandarowy uczestniczył w złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową ks. P. Skargi w kościele św. Piotra i Pawła, a potem dumnie towarzyszył dalszym punktom programu w murach Akademii Humanistycznej. Odbył się tam m.in. prawdziwy FESTIWAL MOWY POLSKIEJ; swoje prace zaprezentowali laureaci konkursów: literackiego, oratorskiego i plastycznego. Nie zabrakło też - przygotowanego z niezwykłym rozmachem - programu artystycznego w wykonaniu uczniów LO w Pułtusku. Przy okazji warto nadmienić, że LO im. Piotra Skargi w Pułtusku to szkoła kontynuująca tradycje jezuickiego Kolegium w którym prefektem był ks. Piotr Skarga.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX