W dniach 22-24 maja 2014 roku klasa IIIc wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Bobko i p. Barbarą Tombarkiewicz pojechała na zieloną szkołę, na tereny pojezierzy, do Augustowa, do ośrodka wypoczynkowego „Królowa Woda”.
Ośrodek mieścił się tuż nad jeziorem Sajno, wycieczkowicze mieli do dyspozycji pomost, skąd można był podziwiać piękno przyrody: jezioro, zachody słońca, urokliwe widoki drzew nad wodą. Pogoda dopisywała, więc zażywano kąpieli słonecznych, bądź oddawano się rekreacji, grano w siatkówkę na boisku. Większość czasu przez te trzy dni uczniowie spędzali podzieleni na dwie grupy: zielonych i pomarańczowych, wykonując wymagające trudu i obmyślenia planu konkurencje. Do wszystkich zadań potrzebna była współpraca i zgranie zespołu, lecz przy większości młodzież miała wiele śmiechu i radości. Wyjątkowymi atrakcjami był paintball i pływanie kajakami. Dodatkową „atrakcją” były niezliczone ilości komarów, które chętnie zostawiały po sobie swędzące znaki. Wieczorami zorganizowane było ognisko z kiełbaskami oraz karaoke z rozdaniem nagród i dyskoteką.
Cały wypoczynek okazał się świetną chwilą zapomnienia o szkolnych trudach i obowiązkach. Wszyscy dobrze się czuli i przyjemnie spędzili ostatnie wspólne momenty w gimnazjum.