W czwartek, 25 czerwca 2015 odbyło się uroczyste zakończenie roku klas III-cich gimnazjum. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz.16.00, której oprawę przygotowały wszystkie klasy trzecie. Po mszy, delegacja sztandarowa klas III przekazała uroczyście sztandar naszej szkoły na ręce młodszych kolegów z klas II.

Następnie wszyscy zebrani: dyrekcja, nauczyciele, młodzież i rodzice udali się na żółtą salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na początek przemawiała pani dyrektor Anna Żak podsumowując wyniki w nauce klas trzecich oraz wymieniając szczególne osiągnięcia uczniów. Po czym głos zabrali wychowawcy klas czyli p. Anna Kiljan (IIIa), p. Magdalena Lenart (IIIb) oraz p. Rafał Rosa (IIIc), którzy z rozrzewnieniem dziękowali swoim wychowankom, żegnali ich z żalem i szczerze życzyli powodzenia na kolejnych etapach edukacji. Ksiądz Dyrektor wręczał młodzieży świadectwa i nagrody. Wychowawcy podziękowali również gronu pedagogicznemu za pracę, a rodzicom za pomoc i wsparcie.

Następnie ze specjalnymi podziękowaniami dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli wstąpili rodzice. Po tym naszedł czas na przekazanie kluczy do szkoły przez delegację klas III uczniom klas II, którzy od tej chwili, jako najstarsi, stali się gospodarzami szkoły.

Koniec uroczystości uświetnił program artystyczny przygotowany przez wszystkie trzy klasy. Uczniowie zatańczyli walca wiedeńskiego oraz angielskiego, zadeklamowali wiersz – podziękowanie dla nauczycieli oraz zaśpiewali piosenkę o znaczącym tytule „Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila”.

Choć wszystko, co dobre, szybko się kończy, to to „dobre” związane z Wami Kochana Młodzieży zostanie w naszych sercach na zawsze!